رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-18 12:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 148578

دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان اراکی

جعل درگاه بانکی

رئيس پليس فتا استان مرکزی از دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز از حساب دو نفر از شهروندان اراکی خبر داد و گفت: این مجرمان سایبری با تبلیغ یک نرم‌افزار شهروندان را ترغیب به خرید و ورود به درگاه جعلی می‌کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در بیان جزئیات این خبر بیان داشت: در پی شکایت دو نفر از شهروندان اراکی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌شان، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 وی اضافه کرد: در تحقیقات انجام‌شده از شاکیان مشخص شد که هردو این افراد در یک کانال تلگرامی برنامه‌ای را دانلود کرده اند و برای فعال‌سازی آن، از طریق این برنامه به یک درگاه اینترنتی هدایت‌شده اند و با واردکردن اطلاعات حساب بانکی‌ خود در این درگاه، بعد از مدت زمانی متوجه برداشت غیرمجاز 19 میلیون ریال از حساب‌هایشان می‌شوند.

این مقام انتظامی گفت: در مراحل تحقیقات پلیسی، 2 نفر عاملان این برداشت‌های غیرمجاز در یکی از استان‌های مرزی مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

سرهنگ آنقی با اشاره به اعتراف متهمان به برداشت 19 میلیون ریال از حساب این دو شهروند اراکی بیان داشت: با توجه به اسناد و مدارکی که در روند رسیدگی به این پرونده به‌دست‌آمده بود، متهمان به تبلیغ نرم‌افزار فیشینگ و هدایت به درگاه جعلی در شبکه‌های اجتماعی وبرداشت‌های غیرمجاز اعتراف کردند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: لازم است کاربران نسبت به فعال کردن رمز یک‌بار مصرف (پویا) حساب‌های خود اقدام کرده و حساب‌های پس‌انداز و واریز حقوق آن‌ها با حساب‌های خرید روزانه تفکیک ‌شده و جدا باشد و از طرفی ضمن فعال کردن سامانه پیامکی حساب‌های بانکیشان، نسبت به تغییر رمزهای حساب بانکی به صورت دوره‌ای اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی  از هموطنان خواست: به‌هیچ‌عنوان فریب پیامک‌های دروغ را نخورند و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کردند، بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند. هم چنین از عضویت درکانال‌های تلگرامی تحت عناوین فروش شارژ ارزان‌قیمت، فروش اکانت بازی‌های رایانه‌ای، ماهواره جیبی و غیره خودداری کرده و درصورتی‌که با چنین مواردی برخورد کردند موضوع را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط