رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-19 10:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 148596

مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود

مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با بیان اینکه فضای مجازی وسیله‌ای برای انتقام‌‌ جویی نیست گفت: با خاطیان برابر قانون برخورد خواهد شد.

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این موضوع گفت: متاسفانه عده‌ای غافل از اینکه در فضای مجازی ناشناخته خواهد ماند اقدام به انتقام‌جویی، تهدید و ایجاد مزاحمت برای دیگران می‌کنند.

وی ادامه داد: با مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از سوی فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام مورد مزاحمت و تهدید قرار گرفته است، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ نصرتی افزود: با بررسی‌های فنی و اقدامات پلیسی ضمن شناسایی فرد مورد نظر مشخص شد که وی یکی از اقوام نزدیک شاکی بوده که ایجاد مزاحمت کرده است.

این مقام مسئول گفت: در روند رسیدگی به موضوع فوق در تحقیقات به عمل آمده مشخص گردید که متهم با شاکی دچار اختلافاتی شده و در جهت انتقام‌جویی، اطلاعاتی را که از شاکی در نزد خود داشته به قصد تهدید و اذیت، در شبکه اجتماعی اینستاگرام انتشار داده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فضای مجازی همانند فضای واقعی قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد گفت: برابر قانون، هر گونه مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم بوده و مجازتی مانند حبس را به دنبال خواهد داشت.

وی به شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان با سپردن اطلاعات شخصی و محرمانه خود مانند تصاویر شخصی، زمینه ایجاد مزاحمت، تهدید و ... را برای خود بوجود نیاورید.

سرهنگ نصرتی گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه مشکل و موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از طریق قسمت ثبت گزارشات مردمی سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) موضوع را با این پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط