رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-20 10:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 148627

اعتیاد اینترنتی فرزندان یکی از آسیب‌های روانی است

1

رئیس پلیس فتا کرمان گفت: افزایش استفاده زیاد فرزندان از اینترنت علاوه بر آسیب‌های جسمانی می‌تواند آسیب‌های روانی نیز در پی داشته باشد که اعتیاد اینترنتی یکی از آسیب‌های روانی این امر است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان  در تشریح این خبر گفت: برخی از والدین فارغ از شرایط سنی فرزندان خود سعی در تهیه حداکثر امکانات و تکنولوژی برای آن‌ها هستند و این در حالی است که کوچکترین نظارتی در نحوه استفاده فرزندان خود از این امکانات و تکنولوژی ندارند.

وی افزود: افزایش بیماری کرونا باعث شده است که استفاده از اینترنت به‌عنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، بازی های اینترنتی، آموزش مجازی و مواردی از این قبیل افزایش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش آسیب‌های جسمی فرزندان به‌ واسطه استفاده زیاد از اینترنت به خصوص در زمان استفاده از  تلفن‌همراه بیان کرد: علاوه بر ایجاد درد در گردن، فشار به چشم، بدخوابی و بی‌خوابی و ... منزوی شدن فرزندان نیز افزایش خواهد یافت. 

یادگارنژاد افزود: افزایش استفاده زیاد فرزندان از اینترنت علاوه بر آسیب‌های جسمانی می‌تواند آسیب‌های روانی نیز در پی داشته باشد که اعتیاد اینترنتی یکی از آسیب‌های روانی این امر است.

وی ادامه داد: در این شرایط به ‌واسطه قطع ارتباطات فیزیکی فرزندان با دوستان خود، امکان ایجاد ارتباطات کاذب و خطرناک و همچنین گرایش آن‌ها به محتوای نامناسب اخلاقی نیز افزایش پیدا خواد کرد.

سرهنگ یادگارنژاد  با اشاره به افزایش غیراصولی و نامتعارف میزان استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان بیان داشت: به یاری خدا شیوع ویروس کرونا در آینده کنترل و مهار خواهد شد و بعدازاین دوران است که با مشکلاتی از قبیل اعتیاد فرزندان به اینترنت روبرو خواهیم بود که شاید دیگر همانند کرونا قابل‌ کنترل نبوده و تبعاتش دیگر قابل جبران نباشد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: فرزندان در صورتی به  فضای مجازی اعتیاد پیدا می کنند که زمان فراغت زیادی داشته باشند، پس با یک برنامه ریزی صحیح  توسط والدین برای سرگرم نمودن و مشغول ساختن آن‌ها تا حد زیادی می‌توان آسیب‌های فضای مجازی را کاهش داد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط