رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ورود بدون برنامه کسب‌و کارها به فضای مجازی مشکل‌زاست

1399-03-20 12:28
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148635

سرپرست پلیس فتا استان مازندران:

ورود بدون برنامه کسب‌و کارها به فضای مجازی مشکل‌زاست

کسب و کارهای اینترنتی

سرپرست پلیس فتا استان مازندران گفت: تضمین موفقیت کسب‌و کارهای اینترنتی به شرط رعایت اصول و مقرارات آن است که صاحبان این کسب‌و کارها باید رعایت کنند. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ سامع خورشاد سرپرست پلیس فتا استان مازندران گفت: در پی شیوع بیماری کرونا شاهد هستیم کسب‌و کارهای زیادی که تا‌کنون در فضای مجازی فعالیت نداشته‌‌اند بدون توجه به استانداردها و رعایت موارد ایمنی شروع به توسعه کسب‌و کار خود در فضای مجازی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: قطعا ورود بدون برنامه کسب‌و کارها به فضای مجازی آن هم بدون رعایت موارد استاندارد و اخذ مجوزهای لازم نه تنها راهگشای مشکلات این دست کسب‌و کارها نیست بلکه حتی می‌تواند باعث تخریب بازار آنها در فضای حقیقی گردد. 

این مقام مسئول ادامه داد: اولین و ضروری‌ترین کار برای کسب‌و کارها‌ی اینترنتی دریافت نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت‌و معدن‌و تجارت می‌باشد، که بعد از دریافت آن نسبت به بارگذاری در صفحه اول سایت که به راحتی قابل دیدن باشد اقدام کنند.

سرهنگ خورشاد تاکید کرد: نکته مهم برای گردانندگان این کسب‌و کارهای اینترنتی بهره‌گیری از یک درگاه امن بانکی برای تبادلات مالی است تا کاربران برای پرداخت هزینه‌های خود از طریق این درگاه‌های امن بانکی اقدام کنند. تا در دام فیشینگ بانکی نیفتند.

سرپرست پلیس فتا استان مازندران ادامه داد: ایجاد لینک رسیدگی به شکایت کاربران، یکی از الزامات وب سایت‌های کسب‌و کارهای اینترنتی است، چرا که لینک رسیدگی به شکایت کاربران می‌تواند بسیاری از مشکلات بین آنها و کاربرانشان را حل‌و فصل کرده و از تبعات قضایی‌و حقوقی جلوگیری کند.

این مقام مسئول همچنین به صاحبان کسب‌و کارهای اینترنتی توصیه کرد: حتماً قوانین و آیین‌نامه‌های کسب‌و کارهای اینترنتی را در وب سایت و یا اپلیکیشن خود بارگذاری و آن بخش از قوانینی که مرتبط به کسب‌و کار آنهاست را می‌توانند با فونت متغیر و بزرگ‌تر و رنگی نشان دهند.

سرهنگ خورشاد با بیان اینکه مجوزی از طرف پلیس فتا صادر نخواهد شد،یادآور شد: افرادی که قصد راه‌‌اندازی کسب‌و کار اینترنتی را دارند ملزم هستند نسبت به دریافت مجوز کسب از مرکز امور اصناف اقدام نمایند و صرف درخواست و دریافت نماد اعتماد الکترونیکی به‌ منزله تأیید فعالیت آنان نیست، البته دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یکی از شرایط اعطاء مجوز کسب می‌باشد.

این مقام  انتظامی در پایان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید