رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-25 10:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 148652

Phorpiex Botnet با استفاده از رایانه‌های هک شده مردم، میلیون‌ها ایمیل الکترونیکی را ارسال می‌کند

ایمیل الکترونیکی

یک بدافزار دیرینه بات نت، که اکنون بیش از 450.000 رایانه در سراسر جهان را تحت کنترل خود قرار داده است و از طریق آن‌ها اقدام به ارسال نامه‌های الکترونیکی به میلیون‌ها انسان می‌کند.

تاکنون مشخص نبود که کلاهبرداران چگونه چنین تعداد زیادی ایمیل را برای قربانیان خود ارسال می‌کردند بدون اینکه در لیست سیاه ارائه دهندگان ایمیل قرار بگیرند به کار خود ادامه می‌دادند، اما محققان امنیتی از CheckPoint سرانجام سرنخ مفقود شده را در این معما پیدا کردند.

شرکت امنیتی CheckPoint فاش کرد که یک بات نت به نام Phorpiex اخیراً بروزرسانی شده است و شامل یک بات اسپم می‌باشد که برای استفاده از رایانه‌های به خطر افتاده به عنوان پراکسی برای ارسال بیش از 30.000 ایمیل استفاده شده است.

چگونه Spam Bot Phorpiex کار می کند؟
ماژول Spambot از Phorpiex لیستی از آدرس‌های ایمیل‌های قربانیان خود را به صورت دستی از هکرها دریافت می‌کنند و سپس، یک آدرس ایمیل به طور تصادفی از پایگاه داده بارگیری شده توسط هکرها انتخاب می‌شود .

 ربات اسپم می‌تواند مقدار حداکثر 30.000 ایمیل اسپم در ساعت تولید کند .

مجرمان سایبری برای ترساندن قربانیان این ترفند مشاهده شده رمزهای عبور ایمیل قربانیان را در خط موضوع یا محتوای ایمیل Sextorce اضافه می‌کنند و این امر مشهود است که خیلی راحت به محتوای خصوصی آن‌ها نیز دسترسی داشته باشند.

بهتر است بعد از خواندن پاراگراف بالا سریعا به حساب کاربری پست الکترونیکی خود مراجعه و نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط