رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-22 10:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 148671

شناسایی گرداننده سایت کلاهبرداری فروش لوازم و ادوات کشاورزی

شناسایی گرداننده سایت فروش لوازم و ادوات کشاورزی

رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی گرداننده سایت کلاهبرداری با عنوان فروش لوازم و ادوات کشاورزی خبر داد و گفت: شهروندان برای خرید اینترنتی، حتماً مجوزهای سایت را بررسی کنند.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا بیان کرد: در رابطه با همین موضوع شخصی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد: برای خريد يک دستگاه سم پاش به یک سايت اينترنتي مراجعه کردم که برای تکمیل خرید تنها روش کارت به کارت وجود داشت و من نیز مبلغ را با همین روش به حساب مدير شرکت واریز کردم. پس از مدتی که خبری از ارسال کالا نشد، علی‌رغم تماس‌هاي مکرری که با سایت گرفتم، هیچ نتیجه‌ای حاصل نشد. 

وی افزود: مالباخته پس از آنکه متوجه می‌شود که این سایت جعلي است و از وی کلاهبرداري شده، به پلیس فتا مراجعه و خواستار رسيدگي شد. در ادامه با ثبت اظهارات شاکی، پرونده مقدماتی تشکیل شده و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده، اطلاعات سایت کلاهبرداری بررسی شده و با شیوه‌های تخصصی، مشخصات گرداننده سایت به دست آمد که در ادامه با اقدامات فنی، عامل  کلاهبرداری شناسایی و هویت وی کشف شد.

این مقام مسئول در تشریح این کلاهبرداری گفت: متهم سایتی را با عنوان فروش وسایل و لوازم کشاورزی راه‌اندازی کرده بود و با سوءاستفاده از اعتماد و سادگی شهروندان برای دریافت مبلغ کالاهای موجود در سایت، مشتریان را مجبور به انتخاب روش کارت به کارت می‌کرد. وی همچنین برای اینکه شناسایی نشود از کارت‌های بانکی و شماره‌های دیگران استفاده می‌کرد.

سرهنگ حسنوند گفت: این فرد که از متهمين و کلاهبرداران سابقه‌دار نيز مي‌باشد، پس از شناسايي با توجه به محل اختفاء، با تشکیل پرونده جهت سير مراحل قانوني و اخذ نيابت تحويل مقام محترم قضايي گرديد.

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: موضوعی که مالباخته باید به آن توجه می‌کرد این بود که سایت‌های معتبر از درگاه بانکی رسمی استفاده می‌کنند که پس از کسب مجوزهای لازم به آنها داده می‌شود و هیچ‌گاه مشتری را مجبور به انتخاب روش کارت به کارت نمی‌کنند.

این مقام انتظامی هشدار داد: شهروندان برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری در هنگام خریدهای اینترنتی خود از سایت‌های معتبر و دارای مجوزهای رسمی استفاده کنند. نماد اعتماد الکترونیکی از جمله نمادهایی است که سایت‌های معتبر پس از احراز هویت از آن استفاده می‌کنند. همچنین به هیچ عنوان از کانال‌ها و پیج‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش کالا می‌کنند  خرید نکنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط