رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-22 10:30
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 148684

ادمین کانالهای غیر اخلاقی دستگیر شد

ادمین

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری که اقدام به ایجاد گروها و کانالهای غیراخلاقی در تلگرام برای رواج بی بند و باری و فساد می کرد ، خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ، سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر اخبار واصله و پایش فضای مجازی فردی با ایجاد ای دی های متعدد در شبکه های اجتماعی تلگرام اقدام به فعالیت غیراخلاقی می کرد در این خصوص  موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به مستندات موجود در فضای مجازی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان پلیس فتا ، مشخص شد متهم با اغفال نوجوانان و جوانان با دادن وعده های واهی قصد به فساد کشاندن آن ها را داشت که با اقدام به موقع شناسایی شد .

این مقام انتظامی ‌در ادامه گفت: با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری دستگیر و به زندان معرفی شد.

سرهنگ محمودی  توصیه کرد: به جهت آلوده نشدن فرزندان و در دام گرفتار نشدن آنها در موضوعات اخلاقی در فضای مجازی وحقیقی پدران و مادران همواره آنان را تحت نظر داشته و علاوه بر رابطه والدینی ارتباط دوستانه و صمیمی با بچه های خود برقرار کنند .

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی هشدار داد: پلیس فتا با افرادی که باعث رواج بی بند و باری وفساد در فضای مجازی شوند و موجب هتک حیثیت و به خطر انداختن آبروی خانواده ها شوند برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.

سرهنگ محمودی  بیان داشت:سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط