رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-24 13:28
تنظیم اندازه قلم

پ

2:32
کد خبر: 148694

تأثیر کووید 19 پیشروترین روند امنیتی سال 2020 است

کووید 19

بر اساس گزارش اخیر مجله Infosecurance، تأثیر بیماری همه‌گیرکووید 19 برجسته‌ترین روند در امنیت سایبری برای سال 2020 است.

بر اساس آنچه امسال در گزارش سالانه طی جلسه‌ای در کنفرانس مجازی Infosecurance Europe اروپا مطرح شد، 75 نفر ازجمله 25 پزشک متخصص در فضای مجازی، 25 نفر در دانشگاه و 25 سرمایه‌گذار و کارآفرین سؤالاتی پرسیده شد که 30 درصد از آن‌ها معتقد بودند که تأثیر کووید 19 بر امنیت سایبری یک روند تأثیرگذار بر صنعت بوده است.

آجای آرورا مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت BluBracket، گفت: گسترش کووید 19 «دیدگاه امنیت سایبری را کاملاً تغییر داده است» زیرا شرکت‌ها در تلاش هستند تا به سرعت کارگران را قادر به فعالیت از راه دور کنند.

دیمیتری آکولوف، مبتکر و کارآفرین فناوری گفت: حتی قبل از کووید 19 نیز روزبه‌روز شرکت‌های بیشتری به کار از راه دور وابسته می‌شدند، اما بیماری همه‌گیر کووید 19 به این روند سرعت بخشید.

 وی افزود: «من معتقدم كه این بیماری همه‌گیر تأثیر درازمدتی بر کسب‌وکارهایی خواهد داشت که در رقابت بر سر ایجاد شرایط کار کارمندان از راه دور (حداقل به‌طور جزئی) تعلل بیشتری ورزیدند.» وی افزود: «اکنون بیش از هر زمان دیگر، ایجاد یک برنامه امنیتی اضطراری برای شرکت‌ها دارای اهمیت به سزایی است. شرکت ها لازم است که به کارگران خود در مورد خطراتی که با آن‌ها مواجه هستند، آموزش داده ، البته نه‌فقط به صورت حفظ و رعایت مسائل امنیتی بلکه به عنوان یک وظیفه داخلی که فقط بر عهده کارمندان متخصص است. از این رو همه باید به‌نوعی برای حفظ ایمنی شرکت‌ها در سراسر جهان به عنوان کارشناسان حوزه امنیت فعالیت نمایند. درنتیجه امنیت دیگر مسئله‌ای فقط در حوزه فناوری اطلاعات نخواهد بود، امنیت اکنون به همه ما بستگی دارد.»

آرنو روبرتس، مدیر اجرایی ITC Secure، به موضوع افزایش حملات سایبری علیه صنعت مراقبت‌های بهداشتی اشاره کرد زیرا مجرمان سایبری از فرصت ناشی از کار و اقامت طولانی مردم در منزل استفاده و به شبکه‌های اینترنتی حمله می‌کنند.

وی گفت: «نمونه‌هایی که دیده‌ایم شامل ایمیل‌های فیشینگ است که وانمود می‌شود از طرف سازمان بهداشت جهانی ارسال‌ شده‌اند و همچنین مشکل پیچیده‌تر ، نفوذ از طریق روش‌های رمزگذاری است ».

اوتاویو فریر مدیر اجرایی و رئیس Safeguard Cyber  همچنین به این نکته اشاره نمود که «مسائل مربوط به سوء اطلاع‌رسانی و امنیت سایبری» روز به روز همگرایی بیشتری نسبت به همدیگر دارند.

وی گفت: «کووید 19 فقط نمونه‌ای است که با استفاده از آن از شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان، باج‌گیری اینترنتی و فیشینگ صورت می‌گیرد و برخی كشورها از آن برای ایجاد بی‌ثباتی و ویرانی هر چه بیشتر كشورهای دیگر و شهروندانشان با ایجاد وحشت و سردرگمی استفاده می‌کنند.»

با این حال، ما شاهد اجرای عملیات پشتیبانی در برابر این بیماری همه‌گیر، شامل عملیات C5 برای تأمین امنیت سازمان‌های بهداشت و درمان اروپا، تشکیل گروه داوطلب CV19 و خدمات جمع‌آوری URL های مخرب بودیم.

این ابتکارات ، حمایت‌ها و وسایل لازم را برای بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها جهت محافظت از دستگاه‌های داخلی و دفاع در برابر تهدیدهای سایبری ناخواسته فراهم می‌کند.

پنج روند برتر دیگر عبارت‌اند از رایانش ابری (26٪)، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (25٪)، عامل انسانی (24٪) و فیشینگ (18٪). در مجموع، در تحقیقات امسال (که بین ماهای مارس و مه 2020 انجام شد) از 34 تحقیق نام‌برده شده است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط