رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-24 11:53
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148714

برداشت غیر‌مجاز 500 میلیون ریالی از یک کشاورز

برداشت غیر‌مجاز 500 میلیون ریالی از کشاورز

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی کلاهبردار 500 میلیون ریالی خبر داد و گفت: جهت خرید‌های اینترنتی قبل از وارد کردن اطلاعات بانکی از اصلی یا جعلی بودن درگاه بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد اظهار داشت: در پی شکایت پیرمرد کشاورز یزدی، در تحقیقات انجام‌شده مشخص شد که فرزند وی تحت تاثیر تبلیغات فضای‌مجازی برنامه‌ای را دانلود کرده است و برای فعال‌سازی آن، از طریق این برنامه به یک درگاه اینترنتی هدایت‌شده که با واردکردن اطلاعات حساب بانکی‌ خود در این درگاه، بعد از 20 دقیقه طی 8 تراکنش مبلغ 500 میلیون ریال که روز قبل به عنوان وام به حساب وی واریز شده بود به صورت غیر مجاز از حسابش کسرشد . 

وی گفت: برای خرید اینترنتی به سايت‌ها و فروشگاه‌هاي مجاز مراجعه و اقدام به خريد کنند زيرا افراد سودجو با تبلیغات اغوا‌کننده اعم از پایین بودن غیر متعارف قیمت اجناس و ... اقدام به تبليغ و فروش كالاهاي مختلف در فضاي مجازي مي‌کنند كه کاربران را تحت تاثیر قرار داده و مسبب متحمل شدن ضرر‌های مالی غیر‌قابل جبران می شود.

این مقام مسئول بیان داشت: جهت انجام خرید‌های اینترنتی به هیچ عنوان از لینک‌هایی که در شبکه های اجتماعی ارائه می‌شود استفاده نکرده و جهت انجام خریدهای اینترنتی خود از رمز‌پویا که مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران می‌باشد، استفاده کنید.

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط