رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-25 10:31
تنظیم اندازه قلم

پ

2:18
کد خبر: 148731

دوست متصدی کافی‌نت، عامل سرقت اطلاعات مشتریان بود

سرقت از حساب بانکی مشتریان

رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت از حساب در کافی‌نت متخلف خبر داد و با اشاره به اینکه متهم دوست متصدی کافی‌نت بود ،گفت: شهروندان در مراجعه به دفاتر خدماتی، مراقب اطلاعات بانکی و هویتی خود باشند.

سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا بیان کرد: در رابطه با همین موضوع شخصی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد با استعلام حساب بانکی متوجه شدم که طی سه ماه گذشته مبالغ نسبتاً بالایی از حساب بانکی‌ام به صورت غیرمجاز برداشت شده و خواستار رسیدگی دارم .

وی افزود: مالباخته در ادامه اظهارات خود عنوان داشت برداشت از حساب اینجانب دقیقا از روزی شروع شده که برای پرداخت حق بیمه به یکی از کافی‌نت‌های سطح شهر مراجعه کردم ؛ با ثبت اظهارات دقیق شاکی، پرونده مقدماتی تشکیل شده و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده و با توجه به این موضوع که برداشت از حساب مالباخته پس از مراجعه وی به کافی نت بوده، بعد از تکمیل تحقیقات، مبدا تمامی برداشت‌ها به یک شخص رسید که به سرعت شناسایی شده و هویت وی کشف شد. 

سرهنگ حسنوند گفت: با هماهنگی مقام قضایی، متهم به این پلیس احضار شده و تحقیقات از وی آغاز شد. در ادامه متهم در مواجهه با مستندات و ارائه ادله غیر قابل انکار توسط کارشناسان پلیس فتا، صریحاً به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

این مقام مسئول با اشاره به جزئیات این پرونده گفت: متهم در اعترافات خود در مورد شیوه کلاهبرداری خود بیان کرد: چند ماه قبل به دیدن دوستم که متصدی کافی‌نت بود رفتم و با توجه به شلوغی کافی نت، از من خواست جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان به وی کمک کنم. من نیز با سوءاستفاده از این فرصت، اطلاعات حساب مشتریان و همچنین شاکی این پرونده که جهت پرداخت حق بیمه به آن مکان مراجعه کرده بود را ذخیره  و از آن روز به بعد از اطلاعات حساب آنها برداشت می‌کردم. 

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: موضوعی که شهروندان باید به آن دقت کنند این است که برای انجام کارهای خود به دفاتر و موسسات شناخته شده و دارای مجوز معتبر مراجعه کنند. دفاتر خدماتی و موسسات نیز باید برای حفظ امنیت اطلاعات مشتریات خود، استاندارهای امنیتی را رعایت کنند و از سپردن کار به افرادی که صلاحیت انجام کار ندارند پرهیز کنند. اطلاعات بانکی و هویتی شهروندان برای کلاهبرداران و مجرمین بسیار با اهمیت است زیرا به سادگی می‌توانند از آنها سوء استفاده کرده و کلاهبرداری‌های بسیاری با این مدارک انجام بدهند.

این مقام انتظامی با اشاره به تحویل پرونده متهم به دادسرا جهت سیر مراحل قانونی، به شهروندان هشدار داد: در هنگام مراجعه به سازمان‌ها، ادارات و حتی کسب و کارهای مختلف برای دریافت خدمات، اطلاعات خواسته شده را فقط به متصدی مربوطه ارائه کنید و از دادن هرگونه اطلاعات به افراد ناشناس که با عناوین مختلف به شما نزدیک می‌شوند، خودداری کنید. همچنین در هنگام نیاز به واریز وجه با خودپرداز از بازگو کردن رمز حساب خودداری کرده و خودتان رمز را وارد کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط