رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-26 10:01
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148755

شناسایی و دستگیری مزاحم واتس‌آپی

مزاحمت واتس آپی

رئیس پلیس فتا استان سمنان از کشف پرونده ای خبر داد که متهم آن با ایجاد مزاحمت از طریق شبکه اجتماعی واتس‌آپ باعث سلب آرامش شاکی پرونده شده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر ایجاد مزاحمت اینترنتی توسط شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی واتس‌آپ و ارسال مطالب تهدیدآمیز برای وی، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی واتس‌آپ با ارسال پيام مبادرت به مزاحمت برای شاکی پرونده در فضاي مجازي کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شد، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به جرم خود اقرار کرد و گفت  در شبکه اجتماعي واتس‌آپ داراي حساب کاربري مي باشد و از طريق همسرش که در منزل شاکي مشغول به کار بوده است شماره تلفن وی را گرفته و به دليل نياز مالي مبادرت به ارسال پيام به شاکي پرونده کرده است.

این مقام انتظامی از معرفی متهم برای رسیدگی به اتهامات و اعمال قانون به مراجع قضایی خبر داد و به کاربران فضای مجازی هشدار داد: هرگونه هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و غیره از نظر قانون جرم است و مرتکبان در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. و بر اساس ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت ‌مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 درخواست خود را ثبت کنند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط