رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

استفاده نا‌آگاهانه از ایمیل‌ها خطرات امنیتی به‌همراه دارد

1399-03-26 13:51
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148772

پلیس فتا البرز هشدار داد:

استفاده نا‌آگاهانه از ایمیل‌ها خطرات امنیتی به‌همراه دارد

 پلیس فتا البرز

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص  استفاده آگاهانه از ایمیل، اخبار و وب‌سایت‌های جعلی به کاربران هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبراظهار داشت: با گسترش فضاي مجازي عده‌اي افراد فرصت‌طلب درشبكه‌هاي اجتماعي با کاربران ارتباط برقرار کرده و با ارائه ایمیل‌ها به عنوان کانال ارتباطی با خود، اهداف مجرمانه‌شان را عملی می‌کنند.

وی ادامه داد: غالبا در متن این ایمیل‌ها معمولاً از قربانی خواسته می‌شود که به لینک خاصی مراجعه کرده و یا اطلاعات مورد نظر کلاهبردار را برای وی ارسال و یا پولی را به حساب مورد نظر واریز کنند. جای ذکر است که ممکن است ایمیل‌های ارسالی به کاربران با اهداف متفاوت ارسال شود و باید مراقب بود که به ایمیل‌های دریافتی با وعده‌های عوام‌فریبانه نظیر "‌ پیشنهاد جایزه برای شرکت در نظرسنجی، یا تبلیغ روش‌های سریعِ کسب درآمد و..." ازطرف افراد ناشناس ترفند مجرمانه‌ای برای به دام اندختن کاربر باشد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان اینکه شاهد ارسال انبوه ایمیل از سوی کلاهبرداران به کاربران به خصوص کاربران شرکت‌های تجاری، صرافی‌ها و یا افرادی که مبادلات و معاملات خود را از طریق ایمیل پیگیری می‌کنند هستیم، افزود: نکته قابل توجه آن‌که برخی کاربران بدون چک کردن مبدأ ایمیل آن را باز می‌کند و متأسفانه مورد نفوذ و حمله کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه جلب اعتماد قربانیان هدف مجرمان است، به هموطنان توصیه کرد: هرگز روی پیوندهای مشکوک که دارای محتوای نامشخص و نامعلوم هستند کلیک نکرده و آنها را باز نکنید، چرا که این محتوای مشکوک می‌تواند درگاه فیشینگ برای سرقت اطلاعات یا بدافزارهای جاسوسی و مخرب باشد.

این مقام مسئول در خصوص امنیت ایمیل یادآور شد: امنیت ایمیل به مرورگر مورد استفاده‌‌ کاربر هم‌بستگی دارد، بنابراین همیشه از مرورگرهای امن و به روز استفاده کنید و به طور مرتب مرورگر خود را به روز کنید. 

سرهنگ اقبالی ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir خاطر نشان کرد: کاربران در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانند از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید