رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-03-27 11:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 148787

اغفال کننده دختر جوان دستگیر شد

اغفال کننده دختران جوان

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری عامل تهدید دختر جوان خبر داد و اعلام داشت: افرادی که اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آسایش مردم در فضای مجازی می کنند متخلف محسوب شده و برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا ، سرهنگ "محسن محمودی"رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر شکوائیه ارائه شده مبنی بر تهدید به انتشار عکس های خصوصی به قصد اخاذی، پرونده اولیه تشکیل شده و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی های فنی اولیه مشخص گردید متهم با اغفال دختر جوان با وعده ازدواج اقدام به ایجاد رابطه دوستی با وی نموده و با بدست آوردن فیلم و عکس خصوصی از دختر جوان و با ارسال پیام هایی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام این دختر را تهدید به انتشار عکس و فیلم های خصوصی اش در صورت عدم واریز وجه درخواستی کرده است.

سرهنگ محمودی بیان داشت: با اقدامات تخصصی سایبری صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و با توجه به حساسیت موضوع  متهم دستگیرشد در ادامه ادله دیجیتال فرد اغفال کننده جمع آوری و مورد بررسی قرار گرفت که با دستور قضایی عکس های شاکی از گوشی همراه متهم حذف و پرونده به همراه متهم تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به مجرمان سایبری هشدار داد : هرگونه تهدید و اغفال کابران فضای مجازی با پاسخ قاطع پلیس فتا روبرو خواهد بود و کسانی که بخواهند امنیت شبکه های اجتماعی را مختل کنند برابر قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

سرهنگ محمودی اعلام داشت : پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران شبکه های اجتماعی  بوده و هم وطنان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، در بخش ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط