رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-01 10:35
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 148829

برداشت غیرمجاز، برای برنده شدن در بازی‌های‌ مجازی

بازی رایانه‌ای

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ  اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: با مراجعه مردی میانسال به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز 70 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم این مبالغ را صرف خرید در بازی‌های رایانه‌ای کرده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم فرزند شاکی است و ایشان پس از حضور در این پلیس منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و بزه انتسابی خود را پذیرفت.

وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت: اطلاعات کارت بانکی پدرم را در زمانی که برای  پرداخت قبوض اقدام می‌نمود، یادداشت و در فرصتی مناسب با خریدهای اینترنتی که اکثراً خرید شارژ و خرید در بازی بوده است حساب وی را خالی نمودم.

سرهنگ سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آن‌ها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

در پایان رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط