رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-03 13:08
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148866

برخورد قضایی با گرداننده پیج غیراخلاقی در اینستاگرام

برخورد قضایی با مالک 15 ساله پیج غیراخلاقی در اینستاگرام

رئیس‌ پلیس فتا استان‌ یزد از شناسایی فردی خبر داد که در پیج اینستاگرامی خود اقدام به پخش زنده مصادیق مجرمانه و مخالف با شئونات اسلامی  کرده بود.

سرهنگ مرتضي ابوطالبي رئيس‌ پليس فتا استان‌ يزد در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني پليس‌فتا در تشريح اين‌ خبر گفت: در پي رصد و پايش فضاي مجازي در جهت پيشگيري از تهديدات و آسيب‌ها، صفحه‌اي با موضوع انتشار محتواي غير‌اخلاقي در اينستاگرام شناسايي شد که اقدام به پخش زنده مراسمات و مهمانی هایی مخالف با شئونات اسلامی در طول شبانه‌روز داشته است.

وي ادامه داد: دختر نوجوان که همراه پدر و مادر خود بعد از احضار تلفنی به این پلیس فراخوانده شدند مدعی شد که فکر نمیکرده است این اقدام جرم بوده و هدف وی افزایش تعداد بازدیدکنندگان و کسب درآمد برای کمک به  بهبود مشکلات مالی پدر خانواده بوده است.

اين مقام انتظامي به والدین متذکر شد: فعالیت فرزندان در فضای مجازی را بررسی کنید چرا که شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به افراد اجازه می دهد تا در صفحه شخصی شبکه‌های اجتماعی بدون در نظر گرفتن آسیب‌ها و تهدیدات و همچنین عواقب اجتماعی بارگزاری موارد مجرمانه با هر انگیزه‌ای  منجر به پیگرد قضایی می شود.

رييس پليس فتا استان يزد از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر‌گونه موارد مشکوک در فضاي سايبر مراتب را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش هاي مردمي به همکاران ما اطلاع دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط