رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-04 08:56
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 148876

برهم‌زدن خواستگاری توسط دخترخاله در اینستاگرام

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌و بویراحمد از شناسایی و دستگیری خانمی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار پیام‌های کذب بر علیه دختر خاله‌اش کرده بود، خبر داد.

سرهنگ روح اله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار داشت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و کذب علیه وی کرده است،  موضوع پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارآگاهان سایبری، مشخص شد متهمه که دختر خاله شاکیه بود با دسترسی به اکانت اینستاگرام وی، اقدام به ارسال پیام‌های جعلی برای خواستگار شاکیه کرده است  که با اقدامات پلیس مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ شهبازی پور ادامه داد: در تحقیق از متهمه، وی در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد که درنهایت با مشاهده ادله و مستندات به انجام عمل مجرمانه خود اعتراف کرد و انگیزه خود را انتقام جویی به علت اختلافات خانوادگی با شاکیه دانست.

این مقام انتظامی هشدار داد: کاربران باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی سرگرمی و یا انتقام جویی برای دیگران ایجاد مزاحمت نکنند، زیرا مزاحمت در فضای سایبری جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط