رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-07 08:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 148900

اعتمادسازی مهمترین ابزار فرصت‌طلبان برای کاربران ناآگاه است

پلیس فتا ا البرز

 کارشناس پلیس فتا استان البرز با اشاره به اینکه اعتمادسازی مهمترین ابزار فرصت‌طلبان برای کاربران ناآگاه است ، بیان داشت : جابه جایی حجم بالایی از اطلاعات کاربران در فضای مجازی می تواند تهدیدی جدی در صورت هک حساب‌های کاربری محسوب شود و زیان های بزرگ و غیرقابل جبرانی را برای کاربران در پی داشته باشد.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا البرز در سالن جلسات سازمان بیمه نیروهای مسلح استان اظهار کرد: هر فردی با در نظر گرفتن کار خود، مجموعه‌ای از اطلاعات ارزشمند را به همراه دارد و ممکن است بخواهد ایمیل خود را چک کند و یا بخواهد از حساب خود پولی را برداشت نماید و یا برای دیگران انتقال وجه دهد ؛ اگر حوزه کاریتان مرتبط با آی‌تی باشد، اطلاعات ارزشمند خود را در دستگاه‌هایی مانند نوت‌بوک و اسمارت‌فون نگه می‌دارید که حفاظت آن‌ها در شرایط مختلف بسیار ضروری است.  

وی با بیان اینکه همه اطلاعات ما می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد ، افزود: افراد سودجو با سود بردن از فناوری‌ها و ابزارهای مدرن مثل کی‌لاگرها اقدام به سرقت اطلاعات مهم کاربران می‌کنند چون در ایام تعطیل مسافرت ها و به دنبال آن استفاده از اینترنت در مکان‌های عمومی و ارائه کننده خدمات اینترنتی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند، امکان نصب کیلاگر‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

این کارشناس با بیان اینکه کی‌لاگرها بصورت سخت افزاری و نرم افزاری هستند گفت:  نوع نرم افزاری کی‌لاگر به عنوان بدافزار در قالب فایل‌های پیوست به سیستم نفوذ کرده و تمامی اطلاعات وارد شده از طریق کیبورد را برای طراحش ارسال می‌کند. نوع سخت‌افزاری هم به عنوان رابطی بین کیبورد و کیس به سیستم متصل می‌شود و تمامی اطلاعات را در خود ذخیره می کند و فرد سود‌جو در فرصتی مناسب این اطلاعات را استخراج می‌کند.

این مقام مسئول در خصوص امنیت خریدهای آنلاین افزود: کاربران باید از فروشگاه‌های معتبر خرید اینترنتی انجام دهند و در هنگام خرید نسبت به پیشنهادهای وسوسه انگیز هوشیار باشند و از سایت‌هایی خرید کنید که از نماد اعتماد الکترونیکی استفاده کنند.

کارشناس پلیس فت استان البرز همچنین به کاربران توصیه کرد: در صورت نیاز به استفاده از نرم افزار های رایگان و کرک شده ، حتماً آن‌ها را از سایت‌های مطمئن و مورد اعتماد دانلود کنید.

وی به کاربران هشدار داد: به پیغام‌های مرورگر اینترنت توجه کنید و از مشاهده سایت‌های غیر معتبری که مرورگر برای بازکردن آن‌ها از شما اجازه می‌خواهد، بپرهیزید.

کارشناس پلیس فتااستان البرز ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش نمائید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط