رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-07 08:42
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148920

سایت‌های شرط‌بندی با وعده‌‌های میلیونر شدن، کلاهبرداری می‌کنند

مدیریت سایت شرط‌بندی توسط یک زوج

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی زوجی که با راه‌اندازی و مدیریت یک سایت شرط‌بندی از کاربران کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد و گفت : این سایت‌ها با وعده‌ و وعیدهای میلیونر شدن یک ‌شبه، اقدام به پهن کردن دام برای طعمه های خود می‌کنند.

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: طی پایش فضای مجازی توسط تیم رصد این پلیس، کارشناسان به وب‌سایتی برخورد کردند که با راه‌اندازی قمار آنلاین اقدام به فریب و کلاهبرداری از جوانان می‌کرد.

وی در ادامه افزود: مأموران پلیس فتا سریع دست‌به‌کار شده و با بررسی فنی سرنخ‌ها، مستندات قابل‌توجهی را جمع‌آوری و کشف کردند که حتی این مجرم یا مجرمین با عضوگیری در شبکه‌های اجتماعی خارجی مختلف با شماره‌های مجازی و دیگر کشورها اقدام به اجاره کارت‌های بانکی کاربران نیز می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارآگاهان سایبری با جمع‌بندی مستندات دیجیتال به‌دست‌آمده به دو نفر مظنون و با هماهنگی‌های لازم متهمین دریکی از شهرستان‌های استان اردبیل دستگیر و پس از دلالت به یگان مشخص شد متهمین زن و شوهر بوده و به‌صورت کاملاً هماهنگ و هوشمندانه اقدام به راه‌اندازی سایت قمار کرده‌اند.

اين مقام انتظامي گفت: هم‌وطنان عزیز باید توجه داشته باشند این سایت‌ها با وعده‌ و وعیدهای میلیونر شدن یک‌شبه، اقدام به پهن کردن دام می‌کنند و پس از جذب منابع اقتصادی کافی به‌یک‌باره از محیط اینترنت محو می‌شوند و حتی برای حفظ مخاطبین خود و افزایش سرمایه‌گذاری آنان چندین بار اقدام به واریز وجه به‌عنوان جایزه برنده شدن نیز می‌کنند، لذا به کاربران توصیه می‌شود اکیداً به سمت این‌گونه سایت‌ها نرفته و در صورت مشاهده موارد این‌چنینی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط