رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-07 11:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 148937

ملتهب کننده بازار ارز و دلار دستگیر شد

دلار و ارز

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری اخلال گر ارز و دلار در شبکه های اجتماعی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ، سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر رصدهای بعمل آمده پیرامون فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی و سایر بستر های فضای مجازی، فردی به فروش دلار و ارز و اعلام قیمت های غیرواقعی و در نهایت التهاب بازار در سطح استان آذربایجان شرقی اقدام می کرد که با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم با ایجاد کانالهای تلگرامی و با همکاری سایر ادمین ها اقدام به قیمت گزاری ارز و دلار بجهت سوددهی به نفع خود می کردند و باتوجه به شرایط موجود با قیمت های غیرواقعی قصد التهاب بازار ارز را داشتند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام محترم قضایی فرد مخل بازار ارز دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد که در ادامه تحقیقات پرونده مشخص گردید متهم بدون داشتن مجوز و کاملا غیرقانونی اقدام به این عمل کرده که موجب تشویش بازار ارز و دلار شده است.

سرهنگ "محمودی" به مخلان و ملتهب کننده گان بازار هشدار داد: در صورتی که بخواهند اقدام به برهم زدن نظم فضای مجازی در قیمت اجناس و ارزها نمایند فرجام خوبی نداشته و به شدت با این افراد سودجو برخورد قاطعانه خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط