رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-09 11:35
تنظیم اندازه قلم

پ

2:42
کد خبر: 148945

ابزار "اسناد امن" در آفیس 365 به طور خودکار بدافزار را تشخیص خواهد داد.

ابزار "اسناد امن" در آفیس 365 به طور خودکار بدافزار را تشخیص خواهد داد.

در حال حاضر ، "اسناد ایمن" برای تعداد محدودی از کاربران Office 365 و عمدتا شرکت‌ها، کاربران آموزشی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
مایکروسافت پس از انتشار اسناد ایمن در فوریه امسال ، اکنون ویژگی امنیتی Office 365 ProPlus خود را رسماً راه اندازی کرده است که در ابتدا برای مشتریان امنیتی مایکروسافت 365 E5 و E5 در دسترس خواهد بود.
با استفاده از اسناد ایمن Office 365 ، این غول نرم افزاری قصد دارد تا دامنه محافظت از نمای محافظت شده را گسترش دهد ، چراکه قبل از این که اجازه دهد یک کاربر این سند را ویرایش کند تهدیدات و خطرات شناخته‌شده را بررسی می‌کند.
برای اطلاعات شما ، نمایه محافظت شده حالت فقط خواندنی مایکروسافت است که به سازمانها کمک می کند تا به اسناد اصلی  از منابع خارجی مانند دانلود از اینترنت ، پیوست های ایمیل، یا یک منبع ذخیره غیرقابل اعتماد، در یک محیط امن دسترسی پیدا کنند.
اسناد امن مایکروسافت از Microsoft Defender Advanced Threat Protection ‪(ATP)‬ برای اسکن کردن سندی که در نمایه محافظت شده باز شده استفاده می کند. تا زمانی که اسکن کامل شود و حکم نمایش داده شود ، کاربر از ویرایش پرونده مسدود خواهد شد.
نمایش محافظت شده، پرونده ها را در یک جعبه شنی(سندباکس) ذخیره کرده تا به کاربران اجازه دهد آنها را بدون خطر از بین بردن بدافزار یا ویروسی که می تواند شبکه کل سازمان را آلوده کند ، مشاهده کند. با این حال ، برای فعال کردن ویرایش ایمن پرونده‌ها ، که اغلب اوقات کارمندان ممکن است به آن نیاز داشته باشند ، مایکروسافت ویژگی‌های اسناد ایمن را ارائه می دهد.
قبل از اینکه اجازه دهید یک کارمند یک سند دریافت‌شده از یک منبع خارجی را ویرایش کند، Office365 یک اسکن امنیتی برای تعیین اینکه آیا سند آلوده شده‌است یا خیر، اجرا خواهد کرد.  از این رو ، از طریق این ویژگی ، مایکروسافت با استفاده از Office 365  محافظت از امنیت را برای مشاغل تقویت کرده است.
ویژگی Protected View اسناد منشاء "خارج از سازمان" را در اختیار شما قرار می دهد ، اما مردم معمولاً از این محافظت خارج می شوند بدون اینکه بررسی کنند آیا استفاده از این اسناد بی خطر است یا خیر.اسناد ایمن با بازبینی اسناد به طور خودکار شبهات را برطرف می‌کنند تا  تهدیدهای شناخته شده و پروفایل‌های پرخطر را بررسی کند.

Safe Documents tool in Office 365.jpg

از ویژگی Enable Editing فقط می توان در مواردی استفاده کرد که پرونده توسط MS Defender ATP ایمن تلقی شود. در صورتی که فایل آلوده یا حاوی توابع مخرب باشد، Enable Editing را فعال نمی کند و فایل در حالت  حفاظت شده در دسترس می‌ماند  در حالی که یک هشدار به داشبورد Microsoft Office 365 ارسال می شود.
Admins باید اسناد امن را به صورت دستی از داشبورد Office 365 خود فعال کند. پس از فعال کردن، این ویژگی برای کل تیم یک سازمان فعال خواهد شد.
در حال حاضر ، "اسناد ایمن" برای تعداد محدودی از کاربران Office 365 در دسترس است و عمدتا سازمان ها ، کاربران آموزشی می توانند به آن دسترسی داشته باشند. با این حال ، می توان انتظار داشت که به زودی عمومی شود.

مترجم: مهران بهنام نیا

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط