رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-08 10:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 148948

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری باند کلاهبرداری خبر داد که با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان می‌کردند.

سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: در پی وصول پرونده‌های قضایی متعددی مبنی بر اینکه از حساب شاکیان مبالغی بصورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع  در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که افرادی کلاهبردار با تماس تلفنی با شهروندان به بهانه برنده شدن در قرعه کشي کد فعال‌سازي سامانه بانکی آن‌ها را دريافت می کرده اند و پس از ورود به سامانه اقدام به برداشت وجه از حساب بانکي قربانيان مي‌نمودند.

این مقام انتظامی افزود: ضمن دستگیری متهمان مشخص شد که مبلغ 3 میلیارد و پانصد میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری شده است.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه سپردن کد فعال‌سازی سامانه به دیگران به منزله واگذاری دسترسی به آن می‌باشد، به شهروندان توصیه کرد: نا‌آگاهی و اعتماد بی‌جا به افراد غیر منجر به مشکلات و گرفتاری‌های بعدی برای شهروندان می‌گردد، پس به هیچ عنوان با اعتماد بی‌مورد خود را گرفتار نکنید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از هموطنان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه مشکل و موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط