رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-08 10:34
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 148952

انتقام جویی با انتشار شماره تلفن همراه

انتشار شماره همراه

رئيس پليس فتا استان اصفهان از شناسایی فردی خبر داد كه در فضای مجازی و شبكه‌های اجتماعی اقدام به انتشار شماره تلفن همراه يكی از شهروندان  کرده بود.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به وصول شكايتي از طرف خانمي جوان مبني بر اينكه فردی ناشناس در يكي از شبكه‌های اجتماعی مجازی اقدام به درج شماره تلفن وی به همراه نشر اكاذيبی عليه او کرده است، بررسی موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی و فنی توسط كارشناسان پليس فتا نهايتا متهم كه از اقوام شاكی بود شناسايي و دستگير شد.

اين مقام انتظامی افزود: متهم که در مواجه با مدارك و مستندات پليس چاره‌ای جز اعتراف به بزه انتسابي نداشت انگيزه خود را انتقام جويی به دليل اختلافات خانوادگی عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی از هموطنان خواست: فضای مجازی را به عنوان محلی برای ابراز اختلافات خانوادگی و انتقام جويی انتخاب نكنند و مراتب را از طريق مراجع قانونی پيگيری نمايند، چرا كه انتشار هرگونه محتوا در اين فضا به سرعت فراگير شده و ممكن است عواقب جبران ناپذيری را برای افراد به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گفت: شهروندان از طریق ارتباط با سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری می‌توانند موضوعات مهم مثل سایت‌های مجرمانه، فیشینگ، حملات سایبری و جرائم مشهود سایبری را در بخش ثبت گزارشات مردمی درج کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط