رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-08 13:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 148953

مایکروسافت جدیداً خیلی بی سر و صدا یک ابزار بازیابی فایل برای Windows10 ایجاد کرده است

مایکروسافت

مایکروسافت یک ابزار بازیابی فایل برای ویندوز 10 ایجاد کرده است که پرونده‌ها و فایل‌های حذف شده شما را بازیابی می‌کند.

حتما برای شما این اتفاق افتاده که فایل یا پوشه‌ای را خواسته و یا ناخواسته حذف کرده باشید و بعدها متوجه شده باشید که هیچ نسخه پشتیبانی از آن نداشته‌اید. ولی دیگر نگران این امر نباشید چرا که با استفاده از این امکان جدید ویندوز10 می‌توانید فایل‌های حیاتی و مورد نیاز خود را پس از حذف مجددا بازیابی کنید.

لازم به ذکر است این ابزارکه یک برنامه بازیابی فایل است به شما امکان را می‌دهد که فایل‌ها حذف شده خود را بر روی هارد دیسک ، USB درایو و حتی کارت SD بازیابی کنید.

ابزار بازیابی ویندوز شرکت مایکروسافت از سه حالت کار پشتیبانی می‌کند: «پیش فرض» ، «سگمنت» و «امضا».

هر کدام از این حالت‌ها تلاش دارند تا فایل‌های حذف شده از یک هارد درایو را به روشی متفاوت بازیابی کنند ، همانطور که در زیر آورده شده است.

1. حالت پیش فرض: در این حالت از MFT برای تعیین فایل‌های از دست رفته استفاده می‌شود. حالت پیش فرض زمانی خوب کار می‌کند که بخش های MFT فایل‌ها مورد بازیابی باشند.

2. حالت سگمنت: این حالت به MFT نیاز ندارد اما به بخش نیاز دارد. بخش‌ها خلاصه ای از اطلاعات پرونده‌ای است که اطلاعاتی مانند نام ، تاریخ ، اندازه ، نوع و فهرست واحد خوشه بندی را در خود ذخیره می‌کند.

3. حالت امضا: این حالت فقط به حضور داده‌ها نیاز دارد و انواع مختلف فایل را جستجو می‌کند. لازم به ذکر است این حالت برای فایل‌های کوچک کار نمی‌کند. برای بازیابی فایل‌ها در دستگاه ذخیره سازی خارجی ، مانند درایو USB ، فقط می‌توانید از حالت Signature استفاده کنید.

و در اخر پس از نصب این ابزار، به عنوان یک ابزار خط فرمان شما با نام winfr.exe مورد استفاده شما قرار می‌گیرد.

 

winfr-help.jpg

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط