رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-09 10:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 148965

کلاهبرداری 62 میلیون تومانی با عنوان فروش گوشی موبایل

جعل کلاهبرداری 62 میلیون تومانی با عنوان فروش گوشی موبایل

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری که با جعل پیش فاکتور موبایل از طریق شبکه‌های اینترنتی، اقدام به کلاهبرداری 62 میلیون تومانی کرده بود، خبر داد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از فروشندگان موبایل  مبنی بر کلاهبرداری 62 میلیونی، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. 

سرهنگ ابوطالبی با بیان اینکه علی رقم هشدار‌های پیاپی پلیس فتا مبنی بر عدم پرداخت بیعانه در فضای‌مجازی و حقیقی گفت: با توجه به اظهارات شاکی مشخص شد که فرد کلاهبردار در تماس تلفنی با شاکی با ادعای فروش گوشی موبایل با قیمت مناسب در شبکه اجتماعی واتس‌آپ ، مبلغ ذکر شده را از شاکی اخذ کرده و دیگر پاسخگوی وی  نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی پلیس، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: طی عملیات دستگیری، متهم پس از روبه‌رو شدن با مستندات و ادله جمع‌آوری‌شده به جرم خود اعتراف کرد و هدف از این کار خود را مشکل مالی علام کرد.     

این مقام مسئول گفت: علی رغم تذکر‌های پلیس فتا به کاربران فضای مجازی مبنی بر عدم اعتماد به هویت‌های کاذب در فضای مجازی باز هم شاهد سهل‌انگاری‌های اکثر کاربران در این فضا هستیم که متاسفانه ریشه اصلی این مشکلات عدم سواد‌رسانه‌ای می‌باشد. لذا شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه آن باید توجه داشته باشند تحت هیچ عنوان پیش از رویت و دریافت کالا مبلغی را به حساب فروشنده واریز نکنند و حتما از کسانی خرید کنند که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است ودر هنگام تحویل نیز کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان یزد به هموطنان توصیه کرد: چنانچه از طریق یک آگهی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با فردی وارد معامله شدید تا کالا یا خدماتی دریافت کنید مبلغی به‌عنوان بیعانه، هزینه پست و غیره پرداخت نکنید و مراقب باشید تصویر مدارک هویتی و یا خصوصی خود را از طریق فضای مجازی در اختیار آن‌ها قرار ندهید چراکه  مجرمان می‌توانند از این مدارک هویتی و خصوصی شما در کلاهبرداری از دیگران استفاده کنند.هم چنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا بخش گزارش مردمی به آدرس www.CyberPolice.ir گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط