رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-11 10:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 148977

مراقب دکتر های قلابی فضای مجازی باشید

دکترهای مجازی

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی یک فقره پرونده مربوط به جعل مدارک هویتی یک پزشک در فضای سایبری خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی، متوجه شدیم فردی  با سوء استفاده از نام یک پزشک، اقدام به ویزیت شهروندان به صورت اینترنتی کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم که نه تنها متخصص ریه نبوده است بلکه صرفا مدرک او دیپلم است و با جعل مدارک هویتی توانسته بود این کلاهبرداری را انجام دهد.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی افسران پلیس فتا، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد و جهت تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا انتقال یافت.

این مقام مسئول گفت: متهم در اظهارات خود عنوان داشت که چندی پیش با جعل مدارک هویتی و نام و اعتبار یک پزشک که هم اسم او بوده است و با شماره نظام پزشکی وی با نرم افزارهای ویرایش تصویر، مبادرت به ایجاد یک صفحه در اینستاگرام کرده است و با جذب  حدود 1000 دنبال کننده ، تعدادی از آنها را در ازای دریافت پول از طریق فضای مجازی ویزیت می کرده است.

سرهنگ گودرزی با بیان انگیزه متهم از این اقدام برای کسب مال و جایگاه اجتماعی، بیان داشت: پس از تحقیقات تکمیلی، پرونده این مجرم سایبری جهت ادامه رسیدگی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات کاربران فضای مجازی را نخورند و حتما در مورد مسائل پزشکی و درمان خود پس از کسب اعتماد و اطمینان، اقدام به واریز وجه و انجام ویزیت کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  مرکز ثبت فوریت های سایبری با ما در ارتباط باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط