رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام کتب درسی

1399-04-10 09:36
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 148984

رئیس پلیس فتا استان بوشهر هشدار داد:

کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام کتب درسی

..

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص ثبت‌نام کتب درسی دانش آموزان هشدار داد و گفت: با توجه به اینترنتی بودن ثبت‌نام کتب درسی، شهروندان مراقب کلاهبرداران سایبری باشید.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این هشدار اظهار داشت: در هنگام ثبت‌نام کتب درسی به‌ صورت غیرحضوری و آنلاین، متأسفانه مشاهده شده که مجرمان سایبری از این موضوع سوءاستفاده مجرمانه می‌کنند.

وی با تأکید براینکه بهتر است والدین و دانش‌آموزان از هرگونه ثبت‌نام برای خرید کتب درسی در سایت‌های اینترنتی متفرقه و غیرمجاز خودداری کنند، افزود: در هنگام ثبت نام اینترنتی کتب درسی فرزندان حتماً آدرس وب‌سایت ارائه شده از سوی آموزش و پرورش را به صورت دستی در نوار آدرس( Address bar)وارد کرده و به گزینه‌های نمایش داده شده در موتور جستجوی خود اعتماد نکنند. 

سرهنگ قاسمی ادامه داد: در بررسى‌هاى صورت گرفته توسط كارشناسان پليس فتا مشخص شد وجه اشتراك اينگونه شگردهاى کلاهبردارانه ورود قربانیان به صفحات جعلی درگاه‌های بانكى به بهانه پرداخت هزينه خريد الكترونيكى بوده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای اینکه در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیرند در زمان ورود به درگاه پرداخت بانکی از اصالت آن درگاه مطمئن و سپس اقدام به پرداخت وجه کنید.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر یادآور شد: برخی از مجرمان سایبری نیز با جمع‌آوری اطلاعات شهروندان در سایت‌های جعلی به دنبال اهداف بلند مدت مجرمانه خود مثل اخاذی و باج‌گیری از شهروندان هستند که در پی داشتن اطلاعاتی که قبلا از آنها جمع‌آوری کرده‌اند، می‌تواند اعمال مجرمانه خود را پیش ببرند.

وی تاکید کرد: در درج اطلاعات شخصی خود و اعضای خانواده در سایت‌های متفرقه و ناشناس خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کاربران خواست هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید