رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-11 13:40
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 148987

پیشنهادکسب درآمد با روش جذب مخاطب

jpg

سرهنگ جواد جهانشيرى از شناسايى و دستگيرى عامل برداشت غير مجاز از حساب بانكى كاربران  با ترفند پيشنهادات اغوا كننده خبر داد.

 پايگاه خبرى پليس فتا: سرهنگ جواد جهانشيرى، رئیس پليس فتا استان خراسان رضوى در تشريح این خبر اظهار داشت:  با مراجعه شهروندی که با ارائه مرجوعه قضايى به اين پليس مدعی بود مبلغ 30 ميليون ريال از حسابش توسط فرد يا افرادى ناشناس به صورت اينترنتى  برداشت شده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

وی ادامه داد: كارشناسان پليس فتا پس از بررسى هاى مقدماتى متوجه شدند وجوه سرقت شده صرف خريد هاى اينترنتى توسط یکی از شركت هاى معروف شده است.

اين مقام انتظامى افزود: كارشناسان پليس فتا استان با اقدامات فنى، وجوهى كه منشاء سرقتى داشت و به حساب تعدادى از شهروندان واريز شده بود را بررسى کردند و مشخص شد اين افراد در تله اى كه فرد كلاهبردار در شبكه اجتماعى تلگرام پهن نموده گرفتار شده اند. با انجام تحقيقات تکمیلی، متهم در تهران مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگى مقام قضايى پرونده به  پليس فتا جهت اعمال قانون ارسال شد .

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در اكثراوقات كلاهبرداران با ترفندهاى جذابى نظير دريافت شارژ و خدمات رايگان، ‌كسب درآمد راحت و همچنين جلب اعتماد كاربران اينترنتى و خريد كالا يا خدماتى زير قيمت، از قربانى مى خواهند تا مسير پيشنهاد شده را طى کند؛ بنابراين قبل از گرفتار شدن در دام مجرمان و كلاهبرداران مراقب اطلاعات هويتى و شناسنامه اى و سرمايه هاى سايبرى خود نظير داده ها ، تصاوير و فيلم های شخصی باشيم.

سرهنگ جهانشيرى به كليه كاربران فضاى سايبرى بويژه شبكه هاى اجتماعى توصيه كرد :‌هرگز پيشنهادات مالى كه منابع آن نامشخص و نامعتبر مى باشد را نپذيرند و در خصوص فعاليت كاربرى خود در فضاى مجازى نيز دقت کنند تا  ناخواسته در مسيرى كه افراد سودجو از قبل طراحى كرده اند گرفتار نشوند.

این مقام مسئول گفت: شهروندان جهت كسب اطلاعات بيشتر در حوزه فضاى سايبرى مى توانند به آدرس www.cyberpolice.ir  مراجعه  کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط