رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-11 09:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 148997

کمک به نیازمندان ترفند کلاهبرداران سایبری

سایبر

رئيس پليس فتا استان اصفهان از دستگيری فردی که با جلب اعتماد شهروندان در فضای مجازی و تحریک احساسات آنان، اقدام به دریافت مبالغی به عنوان نذری یا کمک به افراد نیازمند کرده بود، خبرداد.

سرهنگ "سيد مصطفي مرتضوی"، رئيس پليس فتا استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس فتا گفت: در پي شکايت يکی از شهروندان که با مراجعه به پليس فتا  مدعی شده بود فردی با ارائه پیام‌هایی حاوی تصاویرافراد بی بضاعت، اقدام به دریافت مبلغ 50 ميليون ريال از وی کرده است، رسيدگي به  این موضوع در دستور كار كارشناسان پلیس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان داشت: در تحقيقات اوليه مشخص شد حدود دو ماه پيش شاکی با فردی که خود را مددكار معرفي کرده است آشنا می‌شود که بعد از مدتي وی در يكی از شبکه اجتماعي با عناوين مختلف، احساسات شاکي را جريحه دار کرده و با اين روش از او پول دريافت می‌کند.

این مقام انتظامی افزود: طی اقدامات فنی کارآگاهان سایبری و با بکار گيری شگردهای پليسی، متهم مورد شناسايی قرار گرفت و پس از اخذ دستور مقام قضايی دستگير شد.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان كرد: عده‌ای فرصت طلب با شگرد‌های خاص و ایجاد زمینه اعتمادسازی به خصوص در فضای مجازی به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند، به طوری كه برخی کلاهبرداران با ارائه شماره‌های عابر بانک و جمع کردن حتی مبالغ اندک از تک تک مردم، سرمایه‌های مردم را به تاراج می‌برند.

 رئيس پليس فتا استان اصفهان به هموطنان توصيه كرد: در هنگام ادای نذورات خود، مراقب ترفند‌های افراد سودجو و کلاهبردار باشند و حتی المکان هدایای خود را به اماکن معتبر هدیه کنند. هم چنین در صورت مواجهه با این گونه موارد و یا برخورد با  افراد سودجو مراتب را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا بخش گزارشات مردمی اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط