رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-11 13:06
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 149010

جیب‌برهایی که در کمین حساب بانکی شماهستند

پلیس فتا ا البرز

رئیس پلیس فتا استان البرز در خصوص سبک جدید کلاهبرداران مجازی گفت: به تازگی کلاهبرداران برای ارتباط با سوژه های خود به جاي استفاده از خطوط تلفن همراه از برنامه "واتس اپ" استفاده کرده و کلاهبرداری با شیوه‌های مختلف را انجام می‌دهند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از مهم ترین روش های افراد سودجو برای فریب قربانیان، برقراری تماس های تلفنی از قبیل برنده شدن در جشنواره ها و قرعه کشیهای مختلف می باشد؛ گاهی اوقات این تماس ها و پیامک ها تحت عنوان برنامه های مطرح رادیویی و تلویزیونی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد‌: به تازگی کلاهبردارن در پیام‌رسان "واتس آپ" براي جلب اعتماد قربانيان، تصوير پروفايل خود را لوگو سازمان صدا و سيما قرار داده وضمن معرفی خود به عنوان کارشناس صدا وسیما مالباختگان را به پای عابر بانک‌ها هدایت می کنند و به اطلاعات حساب بانکی قربانیان دسترسی می یابند. 

سرهنگ اقبالی با بیان این که هموطنان به هیچ وجه به افراد ناشناس اعتماد نکنند، افزود: در مواردي مشاهده شده است که کلاهبرداران با شماره تلفن همراه شاکي بر روي گوشي تلفن همراه خود برنامه واتس اپ را راه اندازی کرده اند و با استعلام تلفنی کد تایید واتس اپ که برای شاکی ارسال شده است،  اقدام به کلاهبرداري از دیگران مي‌کنند.

این مقام مسئول در توصیه به شهروندان تاکید کرد: ‌دریافت رمز پویا یکی از مهمترین اهداف مجرمان سایبری است پس مراقب مطالب اغوا کننده در این زمینه بوده و به هیچ عنوان پیامک های فعالسازی نرم افزارهای پرداخت و رمز پویا را در اختیار دیگران قرار ندهید و همواره نکات امنیتی را در نظر داشته باشید.

رئیس پلیس فتا استان البرز از کاربران خواست: هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط