رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-14 12:31
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 149037

احضار عاملان انتشار مطالب کذب علیه محصولات یک کارخانه

احضار عاملان انتشار مطالب کذب

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان خبر داد : با تلاش و پیگیری کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان عاملان انتشار کلیپ مطالب کذب و بی اساس علیه محصولات یک کارخانه تولید آرد در زاهدان شناسایی و احضار شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ حسن کیخا سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت مدیر یک شرکت تولیدی آرد در شهر زاهدان مبنی بر نشر اکاذیب و تبلیغات منفی علیه محصولات تولیدی این کارخانه در یکی از كانال‌هاي تلگرامي و تشویش اذهان عمومی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد چند فرد ناشناس در یک واحد نانوایی با انتشار کلیپی حاوی مطالب کذب مبنی فاسد بودن آردهای با برند تجاری مشخص یک کارخانه تولید آرد قصد تخریب و تبلیغات منفی علیه محصولات کارخانه را داشته و به نحوی انتشار این مطالب موجب نگرانی های شهروندان در خصوص بهداشت مواد غذایی گشته است.

سرهنگ کیخا تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله مراتب را در دستور کار قرار داده و با یک سری تحقیقات فنی بر روی سرنخ های دیجتالی بجامانده عاملان انتشار این کلیپ را شناسایی و به پلیس فتا استان احضار کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: افراد متخلف که دو مرد جوان هستند در مواجهه با ادله و مستندات محکم پلیس، لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی اعتراف کردند.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی این افراد متخلف به مقام قضائی خاطر نشان کرد: برابر قانون جرايم رايانه اي تهمت، تمسخر، ايجاد شايعات و دروغ پردازي برای تشويش افکار عمومي بویژه موضوعات در بحث سلامت جامعه و يا تحريک ديگران بر عليه شخص يا اشخاص در فضاي مجازي جرم بوده و پيگرد قانوني دارد.

وی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه‌ موضوع‌ خارج از چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌هاي مردمی، اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط