رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-14 13:09
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149047

آیا اطلاعات شخصی 80،000 بیمار مبتلا به COVID-19 هند، هک شده است؟

آیا اطلاعات شخصی 80،000 بیمار مبتلا به COVID-19 هند هک شده است؟

یک گروه سایبری مدعی شد که با هدف نمایش میزان آسیب پذیری وب‌سایت دولتی دهلی، کمتر از 10 دقیقه موفق به هک و دسترسی به اطلاعات شخصی بیماران مبتلاء به کرونا شده است. گروه سایبری Kerala  طی پستی مسئولیت این هک را به عهده گرفته و ادعا کرده‌اند، هدفشان ارائه هشدار در خصوص میزان آسیب‌پذیری سیستم بوده‌است.

دهلی نو: اطلاعات شخصی بیش از 80،000 بیمار مبتلا به کرونا مثبت در دهلی بواسطه هک سیستم در معرض خطر قرار گرفته است. این در حالیست که گروه هکری مدعی شده صرفاً می‌خواسته آسیب پذیری سیستم داده را برجسته کند.

گروه سایبری Kerala  در پستی که در رسانه‌ اجتماعی انتشار داده مسئولیت این هک را برعهده گرفته و عنوان داشت:
"ما از رویکرد دولت دهلی در قبال کارکنان فعال در حوزه بهداشت راضی نیستیم... از اینرو برای نمایش اعتراض خود  وب‌سایت" بهداشتی دهلی "(dshm.delhi.gov.in) را مورد حمله قرار دادیم. دسترسی به سرور کمتر از 10 دقیقه طول کشید. ما متحیر شدیم که بدون هیچ گونه امنیتی ،  به داده‌های حساس که در این سرورها ذخیره شده دسترسی یافتیم. داده‌های دسترسی شامل نام بیماران مبتلا به COVID-19 ، آدرس ، شماره تلفن ، نتیجه آزمایش COVID-19 ، داده‌های نظارت بر قرنطینه ، اطلاعات گذرنامه ، اطلاعات بیمارستان و غیره است. دولت باید بسیار مراقب باشد و تمام اقدامات امنیتی احتمالی را انجام دهد. از اطلاعات شخصی شهروندان محافظت کنید ... "

روز شنبه دهلی نو ، 2948 مورد جدید کرونا را گزارش داد و تعداد کل به 80188 رسید. داده‌های همه این بیماران در سیستم مرکزی دولت دهلی ذخیره می شود، تا از ارزیابی دقیق و هوشیاری درمورد سلامتی بیماران اطمینان حاصل شود.

تصاویری که گروه از دسترسی به مرکز داده مرکزی دولت دهلی و انتشار لیست بیماران منتشر کرده است.

1-3.jpg

این گروه سایبری مدعی شد که می‌خواستند نشان دهند که سیستمی با چنین اطلاعات مهم تا چه اندازه می‌تواند آسیب پذیر و دارای اشکال باشد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط