رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 09:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 149062

انتقام‌‌گیری در فضای مجازی

انتقام‌‌گیری در فضای مجازی

رئيس پليس فتا اصفهان اظهار داشت : فردی كه با انتشار تصاوير خصوصی يكی از شهروندان در فضای مجازی زمینه آبروريزی و هتك حيثيت وی را فراهم کرده بود شناسایی شد . 

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس پليس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شكايت يكی از شهروندان مبنی بر اينكه فردی تصاوير خصوصی وی را در فضای مجازی منتشر کرده است، بررسی موضوع در دستور كار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد مدت دو سال قبل پسر جوانی از من خواستگاری کرد تا اینکه متوجه شدم او فرد مناسبی برای ازدواج با من نیست و به همین دلیل درخواست او را برای ازدواج رد کردم.

سرهنگ مرتضوی در اين رابطه گفت: خواستگار  شاکی هم پس از شنيدن پاسخ منفی، تمام تصاوير خصوصی كه در اين مدت از او به دست آورده بود را در فضای مجازی منتشر می‌کند.

رئيس پليس فتا اصفهان خاطر نشان کرد:متهم طی هماهنگی با مقام قضائی دستگیر شد و انگيزه خود از این عمل مجرمانه را انتقام‌جویی از دختر موردعلاقه‌اش عنوان كرد.

وی بابیان اينكه متهم برای اقدامات قانونی به دادسرا معرفی شد ، بیان داشت: يكی از آسیب‌هایی كه برای شهروندان به‌ویژه خانم‌ها در فضای مجازی به وجود می‌آید انتشار اطلاعات محرمانه و تصاویر شخصی است و در اكثر مواقع نیز مقصر اصلی خود كاربران هستند، زيرا تصاوير خصوصی خود را به‌ راحتی در اختيار افراد غريبه قرار می‌دهند که در این راستا به همه کاربران توصيه می‌کنیم در حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه خود نهايت تلاش و كوشش را داشته باشند و از کشاندن ارتباط مجازی به روابط حقیقی و خارج از عرف جداً خودداری کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط