رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-16 09:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 149069

کپی‌برداری از 7200کارت بانکی توسط دستگاه اسکیمر

کپی‌برداری از 7 هزار و دویست کارت بانکی توسط دستگاه اسکیمر

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری یک باند کلاهبرداری خبر داد که ضمن کپی‌برداری از 7200 کارت بانکی توسط دستگاه اسکیمر ، اقدام به برداشت غیر مجاز از کارت بانکی شهروندان می کردند . 

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی ضمن گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی آن‌ها مبالغی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که شاکیان با مراجعه به یکی از پمپ بنزین‌های سطح شهرستان ارومیه جهت پرداخت وجه، کارت بانکی خود را در اختیار متصدی جایگاه قرار داده‌اند که وی نیز با سوء استفاده از اعتماد آنان اقدام به کپی‌برداری از کارت‌ها کرده است.

این مقام انتظامی افزود: با دستگیری فرد مورد نظر مشخص شد که تعداد چهار نفر دیگر نیز با وی همکاری داشته‌اند که با اقدامات پلیسی همدستان وی در استان‌های دیگر کشور شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ نصرتی گفت: در کلاهبرداری صورت گرفته حدود 7200 کارت بانکی توسط دستگاه اسکیمر کپی و مبلغی در حدود چهار میلیارد ریال بصورت غیر مجاز از حساب شهروندان برداشت شده بود که با تلاش‌های کارشناسان این پلیس از برداشت‌های بعدی جلوگیری به عمل آورده شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اکثر مشکلات در این خصوص ناشی از افشای رمز توسط صاحبان کارت‌های بانکی می‌باشد، گفت: در هنگام خرید، عملیات پرداخت باید توسط خود مشتریان صورت گرفته و فروشندگان موظفند دستگاه کارت‌خوان را در اختیار و دید مشتریان قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با شهروندان بوده و آنان در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند آن را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط