رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-17 10:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:06
کد خبر: 149101

نگهداری عکس‌های شخصی در گوشی تلفن همراه دردسر ساز شد

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا قزوین با اشاره به اینکه  از شناسایی عامل انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در قزوین خبر داد و گفت : از نگهداری تصاویر و فیلم‌های خصوصی در تلفن همراه خودداری کنید زیرا امکان سوء استفاده از آن وجود دارد.

سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس فتا قزوین با انجام اقدامات فنی و پلیسی، موفق به شناسایی عامل انتشار دهنده تصاویر شدند.

سرهنگ فرهودی گفت : متهم در ابتدا منکر هرگونه جرم انتسابي شده اما در نهايت در مواجه با مستندات پرونده ضمن اقرار و اعتراف به جرم خود بيان داشت که صفحه اینستاگرامی متعلق به خود بوده و هدف خود از انتشار تصاویر خصوصی شاکی را افزایش دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام خود، عنوان کرد.

این مقام مسئول افزود: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و انتشار فیلم و عكس‌های خصوصی دیگر كاربران از نظر قانون گذاران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی در توصیه به شهروندان بیان داشت : از نگهداری تصاویر و فیلم‌های خصوصی در تلفن همراه خودداری کنید زیرا امکان سوء استفاده از آن وجود دارد.

رئیس پلیس فتا قزوین از شهروندان خواست:در صورت مواجهه با موارد مشابه، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مركز فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط