رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 13:47
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 149103

متهم فیشینگ در غرب استان تهران دستگیر شد

متهم فیشینگ در غرب استان تهران دستگیر شد

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری متهم فیشینگ در غرب استان تهران خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ سید نظام موسوی سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران گفت: با مراجعه فردی به پلیس فتا و در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیر مجاز به مبلغ 60 میلیون ریال و همچنین ارسال پرونده ای از فتا استان اراک مبنی بر برداشت غیر مجاز به ارزش 30 میلیون ریال که مربوط به این استان است، موضوع به صورت ویژه در دست اقدام کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات فنی بر روی مستندات ارائه شده توسط شاکیان پرونده مشخص شد متهم در یکی از شهرستان رباط ‌‌کریم مورد شناسایی قرار گرفت و با کسب دستور قضایی به این پلیس احضار شد.

سرپرست پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: متهم پرونده ابتدا منکر هرگونه اقدامی در فضای مجازی شد ولی پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجتیال جرم راهی بجزاعتراف نداشت و در اظهارات خود اینگونه بیان کرد: در گروه شبکه های اجتماعی عضو هستم و با ایجاد کانالهایی در شبکه های اجتماعی و افزایش member ضمن ارسال لینک‌هایی مبنی بر صیغه‌یابی، شارژ نصف قیمت، بسته اینترنتی ارزان، کمک به نیازمندان و غیره ، اقدام به فیشینگ کارت‌های قربانیان می‌کردم. 

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اعترافات متهم و بیان نحوه انجام این کار پرونده تکمیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

سرهنگ سید نظام موسوی به هموطنان توصیه کرد: شهروندان توجه داشته باشند که در هنگام پرداخت اینترنتی لینک های ارسال شده از طریق پیامک‌های ناشناس خطرناک بوده و امکان کلاهبرداری اینترنتی متصور می باشد لذا حتماً سر شماره پیامک ارسال شده را چک کنید.

وی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با اینگونه صفحات مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی، کارشناسان این پلیس را از انجام اینگونه فعالیت‌ها مطلع کنید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط