رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-17 15:20
تنظیم اندازه قلم

پ

3:31
کد خبر: 149107

چگونه با باج افزار مقابله کنیم؟

001

هک شده‌اید! باج بدهید!

حملات ransomware این روزها رایج شده است و هیچ شرکتی نیز از این حملات مصون نیست. Ransomware نرم‌افزاری مخرب است که سیستم قربانیان را برای اخاذی پول از آن‌ها قفل‌گذاری می‌کند.این حملات پرونده‌های شمارا رمزگذاری می‌کند و داده‌های گران‌بهای شمارا برای اخذ باج، نگه می‌دارند.
این کار با وسوسه کردن کاربران در دانلود یک پیوست یا باز کردن یک لینک انجام می‌شود.با دانلود پیوست، بدافزار را در دستگاه خود نصب می‌کنید. 
زمانی که سیستم شما موردحمله قرار می‌گیرد، می‌تواند یک وضعیت چالشی و خطرناک برای شما ایجاد کند. باج افزار با وارد شدن به سیستم شما ، می‌تواند اطلاعات شمارا قفل کند.
بنابراین، مهم است که همه‌چیز را درباره حذف باج افزار و محافظت از باج افزار و نحوه متوقف کردن آن بدانید.

این پست باعث روشن شدن همه این موضوعات می‌شود.در اینجا می‌آموزید که چگونه می‌توانید از این حملات تهدیدآمیز باج افزار، جلوگیری کنید.
1-هرگز پیوندها یا پیوست‌های غیرقابل‌اعتماد را باز نکنید:
Ransomware از طریق پیوست‌های ایمیل وارد رایانه شما می‌شود. بنابراین ، آن را به یک عادت تبدیل کنید، ایمیل افراد ناشناس را باز نکنید و از لینک‌های ناشناخته دانلودی انجام ندهید.
قبل از باز کردن ایمیل، صحت آدرس را تأیید کنید. حتی اگر پیوست آن مورد اعتماد به نظر می‌رسد، ابتدا آن را تأیید کنید.همچنین، پیوندها یا پیوست‌هایی را که از شما می‌خواهند ماکروها را برای دسترسی آن‌ها فعال کنید،باز نکنید.

بنابراین،به نام وب‌سایت موردنظر خود برای ورود و میزان دسترسی به پیوندها توجه کنید.
2-هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید:
اشتراک داده‌های شخصی شما به نرم‌افزارهای مخرب امکان دسترسی به آن‌ها می‌دهد.اگر تاکنون از یک منبع غیرقابل اطمینان یا غیرقابل‌اعتماد یک تماس ،متن یا ایمیل دریافت کرده‌اید،اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید.
مجرمان سایبری که قصد حمله رادارند، ممکن است به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند و از آن در ارسال ایمیل‌های فیشینگ استفاده کنند تا به‌طور خاص،شمارا هدف قرار دهند.
3-همیشه هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی از یک شبکه امن استفاده کنید:
رعایت این مورد امنیتی نیز یک اقدام پیشگیرانه عالی در برابر محافظت از باج افزار است. 
دلیل این امر آن است که وقتی از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنیم، سیستم ما در معرض حمله قرار می‌گیرد.بنابراین،اگر از Wi-Fi برای امور مهم و محرمانه استفاده می‌کنید،همیشه استفاده از یک شبکه امن، نکته بسیار خوبی است.
4-نرم‌افزار امنیتی خود را به‌روز نگه‌دارید:
بله ، شما باید آخرین نسخه آنتی‌ویروس را در سیستم خود داشته باشید. اما ، نصب نرم‌افزار امنیتی روی سیستم شما کافی نیست. به‌روزرسانی منظم ضروری است.
حملات سایبری در بازه‌های زمانی مختلف تخصصی‌تر شده و تغییر می‌یابند، بنابراین یک سیستم امنیتی یا آنتی‌ویروس نیز باید در یک سطح قرار داشته باشد. به‌روزرسانی‌های منظم کمک می‌کند تا بالاترین سطح حفاظت را داشته باشید!
به‌روزرسانی بسیار مهم است زیرا امنیت نرم‌افزاری شمارا در برابر حملات باج افزار به حداکثر می‌رساند و از آسیب‌پذیری سازمان شما جلوگیری شود. برای به‌روزرسانی نرم‌افزار امنیتی خود گزینه‌ی به‌طور خودکار را انتخاب کنید!
5-از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:
داشتن پشتیبان گیری از داده‌های به‌روز و ایمن از اطلاعات مهم و حیاتی شغلی، یک‌راه محافظت مهم از داده‌ها به‌ویژه در برابر باج افزار است. درصورتی‌که باج افزارها دستگاه‌های اصلی را به خطر بی اندازند ، با تهیه یک نسخه پشتیبان می‌توانید این داده‌ها را مجدداً بازیابی کنید و به حالت عملیاتی بازگردید.
به هر صورت، دانش ذخیره اطلاعات مهم و حیاتی ، ضروری است. چراکه در صورت ذخیره اطلاعات عادی، تهیه نسخه پشتیبان ایده خوبی نیست.
اگر هر شب قبل از خواب به‌طور خودکار پشتیبان گیری کنید ، هرگز قربانی حمله باج افزار نمی‌شوید.
نتیجه:
برای اطمینان خاطر بیان کنیم؛ باج افزار از بین نمی‌رود. ما فقط باید خود را از این بدافزار محافظت کنیم. در این دوره از جرائم سایبری و نقض داده‌ها ، سازمان‌ها باید هوشیار باشند.
مراحل مناسب را برای تشخیص و جلوگیری از حملات باج افزار و بازیابی  اطلاعات بیاموزید. بادانش و نکات مناسب می‌توانید تأثیر باج افزار را بر روی مشاغل خود به حداقل برسانید. بنابراین ، برای حفظ امنیت و محافظت از اطلاعات شغلی خود ، به نکات فوق توجه کنید.
همراه با اقدامات پیشگیرانه ، اطمینان حاصل کنید که یک گروه امنیت سایبری کاربردی دارید ، که به شما کمک می‌کنند یک محافظت قوی از خود بسازید و اجازه ندهید که حملات باج افزار آسیب جدی به سیستم شما وارد کند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط