رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-17 11:50
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 149110

کلاهبرداری از طریق سایت های خرید و فروش اینترنتی

دستگیری

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در سایت های خرید و فروش اینترنتی می کرد، خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر شکوائیه واصله مبنی برکلاهبرداری از طریق سایت های خرید و فروش اینترنتی، پرونده اولیه تشکیل شده و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی های اولیه مشخص شد متهم پس از جست و جو در سایت های خرید و فروش اینترنتی و آگهی های ثبت شده با ترفندهای خاص و برقراری ارتباط با فروشنده در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری می کرد و همچنین سعی داشت اعتماد خریداران را به طرق مختلف جلب نماید تا کار خود را درست و قابل اعتماد جلوه دهد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی اعلام داشت : با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و با توجه به حساسیت موضوع این فرد کلاهبردار دستگیر شد و ادله دیجیتال وی جمع آوری و مورد بررسی قرار گرفت که با دستور مقام قضایی مستندات مربوطه از گوشی همراه متهم جمع آوری و پرونده به همراه وی تحویل مراجع قانونی گردید.

وی هشدار داد : هرشخصی که بخواهد امنیت فضای مجازی را مختل نماید و سعی در کلاهبرداری از همشهریان را داشته باشد حتما بااین گونه افراد برخورد قاطع در چهارچوب قانون خواهیم داشت و کاربران شکبه های اجتماعی آگاه باشند تا در دام این گونه افراد گرفتار نشوند. 

سرهنگ محمودی توصیه کرد:همشهریان قبل از تحویل کالا از واریز وجه خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط