رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-17 12:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 149112

ثبت نام کتب درسی از طریق وب‌سایت‌ رسمی آموزش و پرورش

خرید کتب درسی

رئیس پلیس فتا استان مرکزی خاطر نشان کرد : والدین باید برای ثبت‌نام محتوای آموزشی و کتب درسی فرزندان خود به صورت اینترنتی از طریق وب‌سایت‌ رسمی که توسط آموزش و پرورش معرفی می‌شود ، اقدام کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح جزئیات این خبر عنوان کرد: در شیوه فردی والدین دانش‌آموزان با مراجعه به سامانه فروش رسمی معرفی‌شده و ثبت سفارش اقدام به خرید محتوای آموزشی موردنظر خود نموده و هزینه بسته آموزشی موردنیاز را به صورت الکترونیک پرداخت کنند، اما در شیوه گروهی مدیران مدارس از طریق سامانه اقدام به سفارش گروهی محتوای آموزشی کرده و ادامه خرید را مانند قسمت اول به پایان می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه مدیران فنی سامانه‌های ثبت‌نام باید امینت اطلاعات کاربران را تأمین و راه نفوذ کلاه‌برداران حرفه‌ای را با برنامه‌های امنیتی مسدود  کنند، بیان داشت : والدین باید برای ثبت‌نام محتوای آموزشی و کتب درسی فرزندان خود به صورت اینترنتی از طریق وب‌سایت‌ رسمی که توسط آموزش و پرورش معرفی می‌شود اقدام نمایند و از ورود به سایت‌های غیر معتبر و نامطمئن جدا خودداری نمایند .

این مقام مسئول افزود: ثبت‌نام و پرداخت هزینه را صرفاً از طریق درگاه ایمن انجام شود و هنگام ورود اطلاعات بانکی از صفحه‌کلیدهای مجازی استفاده کنند و در صورت ثبت‌نام در محل‌های دیگر مانند کافی نت‌ها مراقب کی لاگر و دیگر موارد زمینه‌ساز کلاه‌برداری باشند.

این مقام انتظامی در رابطه با کلاه‌برداری از طریق خرید اینترنتی کتب درسی عنوان کرد: با توجه به اینکه کلیه فرایند ‌ثبت‌نام دانش‌آموزان و خرید کتب درسی به صورت اینترنتی صورت می‌پذیرد، افراد سودجو با سوءاستفاده از این موقعیت پیش‌آمده با ترفندهای مختلف و تبلیغات اغواکننده در فضای مجازی و به خصوص در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاه‌برداری از افراد می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: والدین محترم هنگام ثبت‌نام اینترنتی فرزندان خود حتماً آدرس وب‌سایت رسمی ارائه‌شده از سوی آموزش و پرورش را به صورت دستی وارد کرده و به نتایج موتورهای جستجو اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از هم‌وطنان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک در خصوص کلاه‌برداری اینترنتی موضوع را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط