رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

 فرزندان به مراقبت بیشتری در فضای مجازی نیاز دارند

1399-04-17 08:27
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149114

رئیس پلیس فتا استان کرمان به والدین هشدار داد:

 فرزندان به مراقبت بیشتری در فضای مجازی نیاز دارند

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: والدين در برقراري امنيت حريم خصوصي كودكان در فضای مجازی به خصوص در شبكه‌هاي اجتماعي نقش بسزایی دارند.
 

پایگاه اطلاع ‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: دسترسي افراد به خدمات مختلف ارائه‌ شده در فضاي مجازي به واسطه گسترش نفوذ اينترنت افزايش يافته و این در حالی است که دسترسی کودکان و نوجوانان به فضای مجازی بدون نظارت آسیب‌زا است . 

وی با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی افزود: در کنار اين پيشرفت‌ها، تهديدهاي مختلف و متنوع موجود در فضاهاي مجازي به خصوص در شبكه‌‌هاي اجتماعي كه مشخصه اصلي آن‌ها تعامل و ارتباط راحت و آسان با ساير كاربران است، نگراني‌ها در مورد امنيت كودكان و نوجوانان را بسيار افزايش داده‌است.

این مسئول انتظامی استان کرمان به حفظ حریم خصوصی کودکان در فضای مجازی توسط والدین تاکید کرد و گفت: فرزندان خود را از وجود افراد کلاهبردار و سودجو که در اینترنت فعالیت می‌کنند آگاه کرده و نحوه برخورد با آن‌ها را به فرزندان خود بیاموزید.

سرهنگ یادگارنژاد به محرمانگی اطلاعات شخصی اشاره کرد و گفت: از فرزندانتان بخواهید هیچ اطلاعات شخصی مانند نام، سن، تولد، شماره تلفن، آدرس ایمیل، محل زندگی و ... را برای کسانی که نمی‌شناسند ارسال نکنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در ادامه توصیه‌های خود به خانواده‌ها بیان داشت: با توجه به آلوده بودن برخی از برنامهها به انواع ویروس و بدافزار به فرزندانتان آموزش دهید هر فایل یا برنامه‌ای را از هر منبعی دانلود نکنند و فقط به منابع معتبر اعتماد کنند.

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید