رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 12:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 149126

ویژگی جدید گوگل کروم مصرف باتری را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد

ویژگی جدید گوگل کروم مصرف باتری را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد

گوگل قصد دارد با قرار دادن تایمرهای جاوا اسکریپت در پس زمینه، ویژگی جدیدی را به کروم اضافه کند که می‌تواند باعث کاهش 30 درصدی مصرف باتری گردد.

با معرفی این ویژگی گوگل قصد دارد عمر باتری را در هر شش سیستم‌عامل ویندوز، مک، لینوکس، chrome، اندروید و android webview بهبود بخشد.
کاربران chrome canary 86 از طریق تب جدید chrome://flags/#intensive-wake-up-throttling و فعال نمودن منوی drop-down و سپس ری‌استارت کردن مرورگر وب می‌توانند این ویژگی را آزمایش کنند.
پس از پایان آزمایش، chrome canary تایمرهای جاوا اسکریپت را در تب‌های پس زمینه قرار خواهد داد، که به طور مستقیم بر استفاده باتری تاثیر می‌گذارد.
هدف ویژگی جدید این است که فعال شدن تایمر‌های جاوا اسکریپت در صفحات پنهان در یک دقیقه را برای 5 دقیقه محدود کند.

02_5.JPG

گوگل می‌گوید " ما از Devtools برای بررسی از کارهای انجام شده توسط سایت‌های محبوب در پس‌زمینه استفاده کردیم , دریافتیم که کارهای بسیاری توسط تایمرهای Javascript انجام شده است."
آزمایش نشان می‌دهد که کاهش سرعت فعال شدن تایمرهای جاوا اسکریپت می‌تواند باعث افزایش عمر باتری گردد.
آزمایش‌های گوگل نشان می‌دهد که این ویژگی باعث می‌گردد که در پخش یک فایل ویدیویی یوتویوب عمر باتری تقریبا 36 دقیقه (%13) بیشتر دوام می‌آورد.

03_3.JPG

سایر ارائه‌دهندگان مرورگر نیز در حال حاضر در حال ارسال برنامه‌های مشابهی هستند تا با استفاده از Safari تایمر را به فواصل 40 ثانیه‌ای تنظیم کنند.
گوگل می‌گوید: اگر نتایج آزمایش‌ها در فواصل زمانی یک دقیقه و 40 ثانیه مشابه باشد، می‌توانیم در فواصل زمانی مشابه همانند safari عمل کنیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط