رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 09:28
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 149133

جهیزیه‌ ای که به خانه بخت نرسید

1

رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: فردي كه از طریق ایجاد آگهی فروش لوازم منزل اقدام به كلاهبرداري از شهروندان در فضاي مجازي مي کرد شناسایی و دستگير شد.
 

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا:سرهنگ ستاد امين يادگار نژاد رئيس پليس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان به اين پليس و اعلام اينكه مدتی پيش در فضاي مجازي با شخصي كه اقدام به فروش انواع لوازم منزل مي کرد آشنا و از آن طريق مورد كلاهبرداري قرار گرفته است كه پرونده با موضوع كلاهبرداري مالي در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: شاكي در يكي از شبكه هاي اجتماعي با تبليغي روبه رو شده كه در زمينه فروش لوازم منزل فعاليت مي کرده که جهت خريد جهیزیه با صاحب آگهي تماس گرفته و به منظور خريد مبلغ 90 ميليون ريال به حساب فروشنده واريز می نماید كه پس از واریز پول ،هيچ كالايي را دريافت نمی کند.

این مقام مسئول بیان کرد: با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد كه متهم به صورت گسترده فعاليت مي کند كه پس از دستگيري  به بزه ارتكابي اعتراف و پرونده به همراه متهم  جهت سير مراحل قانوني به دادسرا اعزام شد.

سرهنگ يادگارنژاد در خصوص خريد هاي اينترنتي كه امروزه به وفور ديده مي شود و به تبع آن كلاهبرداري از آن رو به رشد است  از شهروندان خواست از سايت ها و فروشگاه هاي مجاز اقدام به خريد کنند. 

وي افزود: افراد سودجو با سوء استفاده از حسن اعتماد هم وطنان اقدام به تبليغ و فروش كالاهاي مختلف در فضاي مجازي مي کنند لذا مي طلبد كه هموطنان توصيه هاي پليسي را جدي گرفته تا در دام چنين افرادي قرار نگيرند.

رئيس پليس فتا استان کرمان خاطر نشان کرد : شهروندان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضاي مجازي از قبيل فروشگاه هاي غير مجاز آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط