رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 12:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 149134

تأثیر حمله باج افزار بر بیمه خدمات درمانی مشتریان یک شرکت بیمه

باج افزار

شرکت جهانی DXC که ارائه‌دهنده خدمات ای تی و راه‌کار در خصوص تکنولوژی اطلاعات است اعلام کرد که در آخر هفته یک حمله باج افزاری روی شرکت تابع Xchanging انجام خواهد داد.

Xchanging به عنوان یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مدیریت ‌شده برای شرکت‌ها در صنعت بیمه شناخته می‌شود در صورتی که لیست مشتریان ﺁن شامل شرکت‌هایی از حوزه‌های دیگر مانند خدمات مالی، هوافضا و دفاع، خودروسازی، ﺁموزش، کالاهای بسته‌بندی‌شده، خدمات درمانی و تولید می‌باشد.

مشتریان تحت تأثیر قرارگرفته
شرکت DXC به سرمایه‌گذاران فرم 8-K که در کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات‌متحده نیز ثبت‌شده است اعلام کرد که برخی از سیستم‌های Xchanging دچار حمله باج افزاری شده است.

شرکت طی گزارشی اطمینان خاطر داد که حادثه 5 جولای به خارج از شبکه Xchanging گسترش پیدا نکرده است. طی تحقیقات انجام‌شده هیچ نشانه‌هایی از تحت تأثیر قرار گرفتن اطلاعات تا این لحظه مشخص نگردید و این موضوع که چه هنگامی شرکت حمله را مشخص کرد معلوم نیست.

طی بیانیه‌ای که از سوی شرکت منتشر شد به دلیل انکار بعضی کاربران در محدود شدن سطح دسترسی به محیط کاری کاربری‌شان تعداد آسیب دیدگان این حمله سایبری مشخص نگردید. اقدامات مهارکننده و اصلاحی برای حل این شرایط گسترش داده شد.

یک سخنگوی شرکت در بیانیه‌ای به BleepingComputer گفت که بروز مشکل در زیرمجموعه‌های شرکت تجاری Xchanging باعث از دست رفتن یا گم‌شده اطلاعات مشتریان نشده است.

 کماکان تلاش برای بازگرداندن خدمات به مشتریان ادامه دارد ودرحال حاضر کارهای اصلاحی تنها برای معدودی از مشتریان در حال انجام است.

در بروز این‌چنین مواردی شرکت با مراجع قضایی و قانونی و مسئولین همکاری و هماهنگی لازم را دارد به همین دلیل جزئیات کمی در خصوص این حمله به دست می‌آید.

هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص نوع نرم‌افزارهای مخرب استفاده‌شده در این حمله وجود ندارد و شرکت BleepingComputer از تیم هکری که مدعی حمله باج افزاری است اطلاعی ندارد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط