رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-18 09:52
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149145

یکی از مخاطرات اصلی فضای مجازی برای فرزندان وبگردی‌های بی مورد است

 لزوم همراهی والدین با فرزندان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه یکی از مخاطرات اصلی فضای مجازی کنجکاوی و وبگردی‌های بی مورد است، بیان داشت : استفاده از فضای مجازی تابع یک سری الزامات و قوانین خاص است که رعایت آن می‌تواند در کاهش ابتلا به جرائم سایبری مفید واقع شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "محمدعلی آدینه لو"رئیس پلیس فتا زنجان ، با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا در وضعیت کنونی کشور و استان زنجان، فضای مجازی را به عنوان فرصتی برای خانواده‌ها و والدین برشمرد و اظهار داشت: هدف پلیس فتا ارتقا آگاهی کاربران در حوزه فضای سایبر و به تبع آن افزایش امنیت سایبری درراستای کاهش آمار جرائم سایبری و استفاده امن کاربران از این فضا است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت‌های پلیس فتا اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب و مخاطرات فضای مجازی است، افزود: والدین می‌توانند در استفاده از فضای مجازی الگوی مناسب برای فرزندان باشند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از مخاطرات اصلی فضای مجازی کنجکاوی و وبگردی‌های بی مورد است، افزود: استفاده از فضای مجازی تابع یک سری الزامات و قوانین خاص است که رعایت آن می‌تواند در کاهش ابتلا به جرائم سایبری مفید واقع شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم پلیس فتا ارتقاء سطح دانش و سواد رسانه‌ای آحاد مردم به منظور کاهش جرائم سایبری می‌باشد افزود: در این راستا پلیس فتا به صورت مستمر اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما، جراید، خبرگزاری‌ها و فضای مجازی می‌نماید.

سرهنگ آدینه لو با اشاره به افزایش اعتیاد اینترنتی بین نوجوانان و جوانان توصیه کرد: والدین با افزایش سطح دانش و آگاهی خود می‌توانند نقش بسزائی در مدیریت زمان و استفاده صحیح فرزندان از اینترنت ایفاء کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا بصورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به شکایت و گزارشات شهروندان می‌باشند، افزود: همشهریان عزیز در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزا رشات مردمی یا مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط