رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-25 15:22
تنظیم اندازه قلم

پ

2:01
کد خبر: 149151

ویژگی جالب Smart Lock در اندروید

ویژگی جالب Smart Lock در اندروید

آیا دوست دارید زمان کمتری را برای باز کردن قفل تلفن هوشمند اندرویدی خود اختصاص دهید؟ اندروید این کار را برای شما انجام داده است. هر چه بیشتر در اندروید جستجو کنیم قابلیت‌هایی را پیدا می‌کنیم که اکثر افراد از آن استفاده نمی‌کنند. معمولا مردم از یک سری ویژگی‌های خاص گوشی استفاده می‌کنند و برای پیدا کردن امکانات جدید به سمت تنظیمات گوشی خود نمی‌روند.

یکی از ویژگی‌ها جالب در اندروید Smart Lock نام دارد که از نسخه 5 به بعد به آن اضافه شد و این یک راه بسیار عالی برای باز کردن قفل تلفن هوشمند شما است.

برای دستیابی و فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید:
تنظیمات > قفل صفحه و امنیت > Smart Lock

1 - Copy.jpg

بعد از پیدا کردن Smart Lock برای ورود به آن باید رمز دستگاه خود را وارد کنید سپس با توجه به امکانات گوشی شما قابلیت‌هایی را به شما ارئه می‌دهد که با انتخاب هر کدام از آن می‌توانید قفل گوشی خود را به صورت هوشمند باز کنید. این قابلیت‌ها عبارتند از:

تشخیص همراه بودن: مادامی که دستگاه‌ همراه شما باشد قفل آن باز می‌ماند. برای اینکار کافی است یکبار قفل دستگاهتان را باز کنید در این صورت زمانی که در حال حرکت هستید قفل آن باز می‌ماند(مثلا وقتی آن را در دست دارید یا با خود حمل می‌کنید). وقتی دستگاه تشخیص دهد که زمین گذاشته شده است به صورت خودکار قفل می‌شود.

3 - Copy.jpg

مکان‌های قابل اعتماد: موقعیت مکانی را که می‌خواهید در آنجا قفل گوشی شما باز بماند در نقشه انتخاب کنید.

new.jpg

دستگاه‌های مطمئن: قفل گوشی را در هنگام نزدیک بودن به بلوتوث دستگاهی که شما به آن اضافه کرده‌اید باز نگه می‌دارد (بلوتوث دامنه موثری در حدود 10 متر یا بیشتر دارد).

6_0.jpg

چهره قابل اعتماد: می‌توانید تشخیص چهره را برای باز کردن قفل تنظیم کنید تا با نگاه به صفحه نمایش قفل گوشی به صورت خودکار باز شود.

مورد اول شاید برای برخی از افراد قابل اعتماد نباشد زیرا در صورتی که هنگام حرکت فردی به گوشی شما دسترسی پیدا کند و سریعا از آن استفاده کند قفل گوشی باز خواهد ماند. اما دو روش دیگر بسیار عالی است یکی به شما این امکان را می‌دهد تا در مکان‌های خاص قفل گوشی را باز نگه دارید و دیگری در هنگام حرکت و اتصال به بلوتوث دستگاه (مانند هدفون و ساعت هوشمند) قفل گوشی باز می‌باشد(به محض اینکه از محدوده بلوتوث دستگاه خارج شود گوشی قفل می‌شود).

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط