رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-19 10:22
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149179

دستگیری عامل کلاهبرداری در شبکه اجتماعی تلگرام با عنوان " فروش لپ تاپ"

کلاهبردار 90 میلیون ریالی در رشت دستگیر شد

رئیس پلیس فتا گیلان از دستگيری فردی که با ایجاد یک کانال تلگرامی فروش لپ تاب اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد ، خبر داد.

 

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ ایرج پورمستمند رئيس پليس فتا استان گیلان در تشریح این خبر گفت: در پي دريافت پرونده شکايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردی در شبکه های اجتماعي تلگرام اقدام به فروش لپ‌تاب در فضای مجازی کرده بود، پس از دریافت مبلغ 90 میلیون ریال از ارسال لپ تاب خودداری کرده ، بررسي موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.

وی ادامه داد : پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی کارشناس پلیس فتا، متهم 25 ساله در یک اقدام غافلگیرانه شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

سرهنگ پورمستمند با بيان اينكه متهم دستگير شده در ابتدا با ارائه مطالب ضد و نقيض منكر ارتباط خود با اين پرونده شده اما پس از مواجهه با دلايل و مدارک به جرم خود اعتراف کرد و به همراه مستندات به مرجع قضائی معرفي شد.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم هوشیاری کاربران گفت: کلاهبرداران در فضای مجازی برای فریب قربانیان خود از هر ترفند و ابزاری استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا گیلان از شهروندان در خواست کرد:در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به شانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط