رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-21 11:18
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 149192

رنت خانه در کیش بهانه ای برای کلاهبرداری

rent

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص روش های کلاهبرداری از گردشگران در جزیره کیش اظهار داشت: با بازگشایی مجدد مسیر ورود گردشگران و مسافران به جزیره کیش ، مجرمان سایبری نیز به دنبال شکار از گردشگرانی هستند که توجه لازم را به هشدارهای متعدد پلیس کیش ندارند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمدرضا رضایی" در تشریح جزئیات این خبر افزود: هفته گذشته تنی چند از گردشگران و مسافران جزیره کیش با در دست داستن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه نموده و اظهار داشتند:" قبل از سفر به کیش ، برای اسکان به سایت های چند هتل کیش مراجعه کردیم که متأسفانه ما توانایی رزرو اتاق در این هتل ها را نداشتیم، سپس سری به سایت دیوار زدیم و متوجه شدیم که خانه هایی توی کیش وجود داردکه به صورت شبانه روزی اجاره داده می شود.

این مقام مسئول ادامه داد : شاکیان در ادامه بیان داشتند ماهم با یکی از این افراد تماس گرفتیم وی گفت اگر میخواهید برایتان خانه را نگه دارم باید مبلغی رو به عنوان پیش پرداخت به حسابم واریز کنید ماهم پول را واریز کردیم اما حالا که آمدیم کیش ، آن شخص جواب تلفن ما را نمی دهد. "

رئیس پلیس فتا کیش با اشاره به اینکه پلیس فتا سایت هایی مانند دیوار و شیپور و ... را ملزم به نوشتن پیام اخطاری در هنگام خرید کاربران کرده است اما متأسفانه برخی از کاربران فضای مجازی به این اخطار ها بی توجه هستند، اعلام داشت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و پلیسی بر روی آگهی مذکور موفق به شناسایی فرد کلاهبردار و معرفی او به مرجع قضایی شدند.

سرهنگ رضایی ضمن هشدار به گردشگران ومسافرانی که قصد مسافرت به جزیره زیبای کیش را دارند، گفت : اجاره منازل و خودرو از طریق چند پیام و پیامک در فضای مجازی و مراجع غیر رسمی و قانونی نمی تواند مالکیت حقیقی و واقعی برای افراد ایجاد کند و کسانی که قصد اجاره دارند باید در محل حاضر شده و از نزدیک با شناخت و دقت کامل اقدام به اجاره کنید.

وی با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ، بخش فوریت های سایبری به صورت آنلاین دریافت نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط