رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-21 11:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 149212

هتک حیثیت همکار در فضای مجازی

هتک حیثیت همکار در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی خانمی که به دلیل اختلاف کاری با همکار بیمارستانی اش اقدام به هتک حیثیت وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، خبر داد. 

پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: طی مراجعه شاکی و تشکیل پرونده در خصوص اینکه در شبکه اجتماعی اینستاگرام به وی توسط فرد یا افرادی توهین و اهانت شده و مطالب خلاف واقع به وی نسبت داده می‌شود، موضوع در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت. 

وی در ادامه افزود: مأموران با بررسی صفحه موردنظر مشاهده کردند که متهم با درج مطالب توهین‌آمیز و انتشار اکاذيب اقدام به تخريب و زير سؤال بردن موقعيت شغلی و اجتماعی شاکی می‌نماید که با اقدامات اطلاعاتی، فنی و مهندسی لازم بر روی پيج مذکور، سرنخ‌های مهمی را کشف کرده و متهمه را شناسایی کردند. 

رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: پس از شناسایی متهم اصلی پرونده، وی احضار و در بازجویی‌ها با مشاهده مستندات دیجیتال لب به اعتراف گشوده و  گفت که همکار شاکی دریکی از بيمارستان‌های اردبیل بوده و به دليل اختلاف بر سر مسائل کاری اقدام به درج مطالب و نظرات باهدف تخريب وجهه شاکی در فضای مجازی کرده است.

اين مقام انتظامی در پایان گفت: هم‌وطنان عزیز به‌هیچ‌وجه مسائل و مشکلات خانوادگی، کاری و ... را به فضای مجازی انتقال نداده و به‌هیچ‌وجه علیه افراد در این فضا اقدام به انتشار مطالب مخصوصاً مطالب خلاف واقع، تهمت و توهین نکنند و کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک گزارش خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط