رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 12:33
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 149227

عامل اخاذی از دختر خانم شیرازی در اینستاگرام دستگیر شد

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: اعتماد بی‌جا به افرادی که در فضای مجازی آنها را نمی‌شناسیم باعث تشکیل اینگونه پرونده‌ها می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبراظهار داشت: در پی مراجعه خانمی 20 ساله که با در دست داشتن مرجوعه قضایى، درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی را داشت، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات اولیه از شاکیه مشخص شد که وی مدتی قبل در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام ضمن آشنایی با فردی که قصد ازدواج با او را داشته اقدام به ارسال چند تصویرخصوصی برای متهم می‌نماید كه پس از دریافت اطلاعات خصوصی توسط متهم، وی به یك باره تغییر رفتار داده و قربانی را تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات خصوصی در فضای مجازی می کند . 

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی مشخص شد که متهم فردی متأهل بود، از شاکیه مبلغ 50 میلیون ریال درخواست کرده است تا تصاویرهای وی را انتشار ندهد ولی با اقدامات تخصصی پلیسی، متهم شناسایی و تحویل مراجع قضائی شد.

این مقام انتظامی با استناد به قانون جرائم رایانه‌ای گفت: هر فردی به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. بنابراین اگر فردی دچار چنین مشکلی شد باید به دادسرا مراجعه و از فرد مورد نظر شکایت کند .

رئیس پلیس فتا استان فارس بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و شماره تماس 07121827805 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط