رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 12:38
تنظیم اندازه قلم

پ

2:14
کد خبر: 149230

اختلاف ملکی زمینه‌ساز مزاحمت اینترنتی

مزاحمت اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به اینکه ایجاد مزاحمت در فضای مجازی بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم می‌باشد از شناسایی متهمی که باعث ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام  شده بود ،خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی تلگرام با ارسال پيام اقدام به مزاحمت شاکی پرونده در فضاي مجازي کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس فتا سمنان و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری گردیده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف نمود و انگیزه خود را اختلافات ملکی با شاکی پرونده بیان داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از تکمیل کامل پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا و درج اعترافات متهم، پرونده به همراه شاکی و متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد با ایجاد مزاحمت در فضای مجازی به دنبال خواسته‌های خود هستند، بیان داشت: قطعا این ‌گونه رفتار نه تنها مشکلات آنها را رفع نمی‌کند بلکه وضعیت آنها را سخت‌تر می کند زیرا فضای مجازی محل مناسبی برای ایجاد مزاحمت برای شهروندان نیست.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و انتشار فیلم و عكس‌های خصوصی دیگر كاربران از نظر قانون‌گذار جرم تلقی شده و کسانی که با هر انگیزه‌ای باعث ایجاد مزاحمت برای افراد شوند، از پاسخ به قانون‌گذار در امان نبوده و به مجازات قانونی مربوطه خواهند رسید تا از این طریق حقوق شهروندی افراد، از تعرض مصون بماند.

سرهنگ حسین صادقی بیان داشت: اگر به هر علتی برای فردی در فضای مجازی چنین اتفاقی افتاد و مورد مزاحمت قرار گرفت می تواند بلافاصله جهت مشاوره تخصصی و پیگیری‌های قضایی به پلیس فتا مراجعه کند.

گفتنی است، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir آگاهی و دانش خود را جهت استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقاء دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط