رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-04-22 12:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 149234

دسترسی غیرمجاز به صفحه اینستاگرام عامل هتک حیثیت از دختران جوان

دسترسی غیرمجاز به صفحه اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: فردی که از طریق دسترسی غیرمجاز به صفحات شخصی افراد خصوصاً دختران جوان اقدام به اخاذی از آنان می‌ کرد و صفحات قربانیان را در اینستاگرام در معرض دید و فروش دیگران می‌گذاشت، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر اعلام کرد: یکی از شهروندان اراکی با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت، فرد یا افرادی با دسترسی غیرمجاز به صفحه شخصی این‌جانب تهدید به انتشار تصاویر خصوصی بنده در فضای مجازی را نموده و در ادامه با اقدام به اخاذی مشکلات زیادی برای من و خانواده‌ام ایجاد کرده اند از این رو تقاضای رسیدگی موضوع را دارم.

وی گفت: پس از حضور شاکی در پلیس و مصاحبه حضوری با وی و ثبت اظهارات شاکی، رسیدگی به این پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با جمع‌آوری و آنالیز ادله و مستندات پرونده و انجام سلسله اقدامات فنی و پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا طی هماهنگی به عمل آمده با مقام  قضایی متهم در محل سکونت خود دستگیر شد.

سرهنگ احسان آنقی تصریح کرد: پس از انتقال متهم به این پلیس ابتدا وی منکر بزه ارتکابی شده و پس از رویارویی با ادله و مستندات این پلیس لب به اعتراف گشود.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: متهم اظهار داشت که با همکاری فرد دیگری از طریق دسترسی غیرمجاز به صفحات شخصی افراد خصوصاً دختران جوان اقدام به اخاذی از آنان می‌ کرد و صفحات قربانیان را در اینستاگرام در معرض دید و فروش دیگران می‌گذاشت.

رئیس پلیس فتا مرکزی بابیان اینکه امروزه بسیاری از برنامه‌های غیرمجاز که در فضای مجازی وجود دارند، درواقع طعمه‌ای از سوی کلاه ‌برداران می‌باشند، گفت: کاربران مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو از طریق این نرم‌افزارها کاربران را فریب داده و اقدام به کلاه‌برداری و اخاذی از آن‌ها می‌نمایند.

سرهنگ آنقی گفت: کاربران از باز کردن تبلیغات ناشناس و محتوای مشکوک در فضای مجازی جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاه‌بردار قرار نگیرند و کاربران فضای مجازی درصورتی‌که با چنین مواردی برخورد کردند موضوع را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط